"Ludzie o kamiennych sercach nie powinni nas pouczać". Morawiecki zabrał głos ws. protestujących

"Ludzie o kamiennych sercach nie powinni nas pouczać". Morawiecki zabrał głos ws. protestujących Źródło: wikiemedia

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie protestujących w sejmie. Jego słowa uderzyły bezpośrednio w osoby, które nie są przychylne całej sprawie. Ostra wypowiedź premiera może doprowadzić do przełomu w sprawie.

Protest osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami trwa już ponad pięć tygodni. Od tego czasu osoby protestujące przebywają na terenie sejmu. Sprawa robi się coraz poważniejsza, ponieważ chore dzieci potrzebują szczególnej opieki, a warunki w sejmie nie ułatwiają sprawy.

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie

Mateusz Morawiecki powiedział co sądzi o całej sprawie na antenie radia RMF FM. Premier uznał, że obecny rząd jest "najbardziej prospołecznym rządem" i zaznaczył, że opozycja jest "ultraliberalna". - Ludzie o kamiennych sercach, którzy niszczyli PGR-y w latach 90-tych, zakłady pracy, bezrobocie 25 proc., zrobili nic, albo prawie nic w sprawach społecznych naprawdę nie powinni pouczać, bo wtedy diabeł ubrał się w ornat i na msze dzwoni - zaznaczył Mateusz Morawiecki. Jak przekonywał premier, podejmował kilka prób, by odnaleźć kompromis w tej sprawie, jednak nie dało to pożądanego efektu. W rozmowie wyjaśnił, na czym ma polegać projekt Dostępność + i zaznaczył, że podjęto już pewne rozwiązania w tej sprawie. - Wyrównanie renty socjalnej, dodatek rehabilitacyjny właściwie w takiej formule, że ta kwota, którą panie sobie życzyły, jest nawet przekroczona, bo każdy potrzebuje dla swoich niepełnosprawnych czy to protez, czy wózków inwalidzkich, czy pieluchomajtek - podkreślił premier. Szef rządu PiS oświadczył również, że dostał list od osób, które chcą zaprzestania protestu i reprezentują środowiska osób niepełnosprawnych. Ich zdanie jest zgoła odmienne od tych przebywających w parlamencie, przez co cała sprawa zaczyna być coraz trudniejsza. - Niepełnosprawni doceniają, że nasze rządy zrobiły dla nich w ciągu 2,5 roku więcej niż wcześniej - wyjaśnił Mateusz Morawiecki. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Julia Wieniawa dodała zdjęcie bez makijażu. Fanów WRYŁO W ZIEMIĘ
  2. Zrobili z policjantów idiotów i jako pierwsi weszli na pomnik smoleński
  3. Jackowski przewidział, co stanie się w Polsce tego lata. Jest BARDZO źle
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News