To totalny amok. Nikt nie chce zostać na lodzie. Każdy  konsument chciałby mieć coś o wiele tańszego niż zwykle. Czarny Piątek uruchomił w ludziach zwierzęce instynkty! 

Tego nie zrobili zamachowcy czy kataklizm naturalny. 10 ofiar śmiertelnych i 105 ciężko rannych rannych i setki z obrażeniami, które pozostawiają piętno na całe życie, to liczba ostatnich tzw. czarnych piątków w ciągu ostatnich lat. Zakupowe szaleństwo powoduje, że ludzie tracą nie tylko głowy, ale też życie. Wszystko w pogoni za jedynym w swoim rodzaju promocyjnym szaleństwie.

Nie rzadko już przy samym otwarciu wielkich galerii handlowych kolejka jest tak duża, że ludzie starsi czy chorowici często są tratowani przez napierający tłum. Dlatego warto zawsze zachować rozwagę w planowaniu wszelakich promocji. Często bowiem nieświadomie możemy paść ofiarą czyichś nagłych konsumpcyjnych fantazji o upolowaniu mega okazji. Zwłaszcza, że ludzie pragną uprzedzić innych w dotarciu do celu.

Czym jest Czarny piątek?

Black Friday wymyślili Amerykanie. Przypada on zawsze dzień po słynnym Święcie Dziękczynienia. Jest to czas olbrzymich promocji i wyprzedaży w wielu różnych sklepach.

W tym roku przypadł on na 24 listopada. Powoli zakupowa gorączka staje się popularna także w naszym kraju. Wiele sklepów przygotowało swoje atrakcyjne oferty, z jakich na pewno skorzysta masa konsumentów.

ZOBACZ TAKŻEMiażdżąca promocja w Rossmannie! Perfumy za 1 grosz

Oczywiście do każdych zakupów należy podejść z chłodną  kalkulacją. Mówi o tym na łamach portalu niezalezna.pl dr Mariusz Woźniakowski z  z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Uważa on, że  konsument musi wiedzieć, że handel szuka różnych okazji żeby pobudzić sprzedaż produktów. Czarny piątek świetnie się do tego nadaje.

Woźniakowski radzi sprawdzać ceny na bieżąco, zwłaszcza tych z górnej półki, które chcemy kupić. Pomoże to później porównać je z obowiązującymi podczas Black Friday.

ZOBACZ TAKŻEPolskie sieciówki oszalały. Luksusowe produkty prawie ZA…

 – Pozwoli to zweryfikować, czy rzeczywiście obniżki, które handlowcy nam proponują, są faktycznie superokazjami i autentycznymi obniżkami. Czy może jednak wstrzymać się i poszukać okazji nieco później, chociażby w przypadku polskiego rynku dopiero po świętach Bożego Narodzenia – wyjaśnia ekspert.

...

Zobacz również