Ludzie chcą MORDOWAĆ niczym zombie. Wystarczy odrobina tej substancji

Ludzie chcą MORDOWAĆ niczym zombie. Wystarczy odrobina tej substancji

Na świecie pojawił się nowy narkotyk. Jego przedawkowanie sprawia, że włókna mięśniowe odrywają się i dostają do krwi. Jednak nawet najmniejsza ilość powoduje, że słabnie motoryka, przez co ludzie, którzy zażyli nowy narkotyk, przypominają zombie. 

Niebezpieczny narkotyk o nazwie flakka rozpowszechnia się bardzo szybko. Liczne doniesienia mówią, że oprócz USA i Australii mógł pojawić się również w Europie. Z pewnością odnotowano jego obecność m.in. na Florydzie, w Ohio i Teksasie. Nowy dopalacz nazywany jest „żwirem”, ponieważ wyglądem przypomina kolorowy żwir służący do wysypywania dna akwarium.

Żwir, który zmienia osobowość

Nowy narkotyk należy do grupy zwanej potocznie "upperami". Ludzi po ich spożyciu charakteryzuje euforia, bezsenność i duża aktywność ruchowa. Kiedy narkotyk opuszcza organizm osoba, która go zażyła, czuje zmęczenie albo depresję. To uczucie może doprowadzić do ponownego sięgnięcia po niebezpieczną substancję. Nadużycie flakki stanowi duże zagrożenie zarówno dla osoby zażywającej, jak i jej otoczenia. Taka osoba odczuwa wówczas silny lęk i ma halucynacje, co sprawia, że zaczyna zachowywać się jak zombie. Ponadto podwyższa się temperatura ciała, która może prowadzić do poważnego uszkodzenia nerek czy tkanki mięśniowej.

Z czego powstaje flakka

Flakkę produkuje się ze związku o nazwie alfa-PVP, chemicznego kuzyna katynonu, który przypomina amfetaminę. I o ile ta zakazana jest od lat, to nowsza flakka nie trafiła jeszcze na listę substancji zakazanych. Oznacza to, że alfa-PVP jest legalna w każdym państwie i regionie, który samodzielnie nie wprowadzi zakazu. Zobacz, jak zachowują się ludzie po zażyciu flakki! https://www.youtube.com/watch?v=BMJMujPoa4Y Źródło: businessinsider.com.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News