"Zakaz aborcji jest antychrześcijański". Polski duchowny uderza w biskupów

"Zakaz aborcji jest antychrześcijański". Polski duchowny uderza w biskupów Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Ojciec Ludwik Wiśniewski zdecydował się na łamach "Tygodnika Powszechnego" na ujawnienie niezwykle kontrowersyjnej opinii. Ostro uderzył w biskupów oraz innych duchownych, twierdząc jednocześnie, iż zakaz aborcji eugenicznej jest "faryzejski i nieludzki, nawet antychrześcijański".

Wiśniewski zaznaczył stanowczo, że jest zwolennikiem ochrony każdego życia od poczęcia. Jednocześnie stwierdził jednak, iż bezkompromisowa postawa Kościoła w tej kwestii doprowadziła do społecznych konfliktów.

O. Ludwik Wiśniewski o aborcji

- Uświadomiłem sobie, że to wszystko my sami - gorliwi katolicy, kapłani i biskupi - sprowokowaliśmy. I smutne jest nie tylko to, co się wydarzyło, ale także to, że nikt nie bije się w piersi; przeciwnie, pod adresem protestujących padają "ze świątobliwych ust" epitety w rodzaju "chorzy z nienawiści", "czarownice", "ludzie bez sumienia - napisał duchowny. - Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” dlatego jest bezduszny i nieludzki, że tak naprawdę dba jedynie o poprawną formułę prawną, a nie o człowieka. Gdyby w chrześcijańskim narodzie, a takim podobno jest polski naród, uchwalono ustawę, która stanowi, że opiekun nieuleczalnie chorego dziecka otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie równe przeciętnej pensji, a lata opieki nad chorym dzieckiem wliczają się do świadczeń emerytalnych; gdyby ponadto ustawa gwarantowała bezpłatne lekarstwa i bezpłatną terapię dla takich dzieci - byłaby to prawdziwa troska o nienarodzonych, godna Dumnej Polski - dodał także Wiśniewski.

Zaskakujący plan zakonnika

Jednocześnie duchowny zaproponował, aby utworzyć w Kościele fundusz, który miałby stanowić wsparcie wobec rodziców niepełnosprawnych dzieci. Tym samym pouczył krajowych biskupów oraz innych wysoko postawionych duchownych. - Taka troska o nienarodzonych mogłaby być lekcją i wręcz manifestem, że ludzkie życie jest naprawdę święte - wytłumaczył zakonnik.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szokujące słowa Masy! Chodzi o Roberta Biedronia
  2. Półnagi polski premier na nagraniu. Skandal jakiego nie było
  3. Będzie skandal! Polscy politycy ogłaszają bojkot mundialu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News