"Zakaz aborcji jest antychrześcijański". Polski duchowny uderza w biskupów

"Zakaz aborcji jest antychrześcijański". Polski duchowny uderza w biskupów Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Ojciec Ludwik Wiśniewski zdecydował się na łamach "Tygodnika Powszechnego" na ujawnienie niezwykle kontrowersyjnej opinii. Ostro uderzył w biskupów oraz innych duchownych, twierdząc jednocześnie, iż zakaz aborcji eugenicznej jest "faryzejski i nieludzki, nawet antychrześcijański".

Wiśniewski zaznaczył stanowczo, że jest zwolennikiem ochrony każdego życia od poczęcia. Jednocześnie stwierdził jednak, iż bezkompromisowa postawa Kościoła w tej kwestii doprowadziła do społecznych konfliktów.

O. Ludwik Wiśniewski o aborcji

- Uświadomiłem sobie, że to wszystko my sami - gorliwi katolicy, kapłani i biskupi - sprowokowaliśmy. I smutne jest nie tylko to, co się wydarzyło, ale także to, że nikt nie bije się w piersi; przeciwnie, pod adresem protestujących padają "ze świątobliwych ust" epitety w rodzaju "chorzy z nienawiści", "czarownice", "ludzie bez sumienia - napisał duchowny. - Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” dlatego jest bezduszny i nieludzki, że tak naprawdę dba jedynie o poprawną formułę prawną, a nie o człowieka. Gdyby w chrześcijańskim narodzie, a takim podobno jest polski naród, uchwalono ustawę, która stanowi, że opiekun nieuleczalnie chorego dziecka otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie równe przeciętnej pensji, a lata opieki nad chorym dzieckiem wliczają się do świadczeń emerytalnych; gdyby ponadto ustawa gwarantowała bezpłatne lekarstwa i bezpłatną terapię dla takich dzieci - byłaby to prawdziwa troska o nienarodzonych, godna Dumnej Polski - dodał także Wiśniewski.

Zaskakujący plan zakonnika

Jednocześnie duchowny zaproponował, aby utworzyć w Kościele fundusz, który miałby stanowić wsparcie wobec rodziców niepełnosprawnych dzieci. Tym samym pouczył krajowych biskupów oraz innych wysoko postawionych duchownych. - Taka troska o nienarodzonych mogłaby być lekcją i wręcz manifestem, że ludzkie życie jest naprawdę święte - wytłumaczył zakonnik.  1. Szokujące słowa Masy! Chodzi o Roberta Biedronia
  2. Półnagi polski premier na nagraniu. Skandal jakiego nie było
  3. Będzie skandal! Polscy politycy ogłaszają bojkot mundialu
Następny artykuł