Sąsiedzi czterosobowej rodziny w jednym z bloków na Bronowicach w Lublinie wezwali pogotowie i policję z uwagi na dobiegające z mieszkania dziwne okrzyki i głośne modlitwy. Cała rodzina – rodzice i dwójka dzieci – trafiła do szpitala a lokalne media mówią o domowych egzorcyzmach.

Jako pierwszy historię, która wydarzyła się z ubiegłego piątku na sobotę, opisał Dziennik Wschodni. Świadkowie wydarzeń mówili gazecie, że głośne modlitwy dało się słyszeć już wczesnym popołudniem tego dnia. Około godziny 23.00 zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję i pogotowie bowiem zamiast modlitw pojawiły się krzyki i tłuczenie przedmiotów.

Przybyli na miejsce strażacy zmuszeni byli wejść przez okno ponieważ nikt ze znajdujących się wewnątrz mieszkania nie reagował na pukanie do drzwi. Z relacji świadków wynika, że wnętrze mieszkania było kompletnie zalane a rodzina wyglądała strasznie. Dwójka dzieci – nastoletnia dziewczyna i jej starszy o kilka lat brat – była nieprzytomna a ojciec zachowywał się agresywnie krzycząc i rzucając się.

Policja nie zdradza szczegółów interwencji ze względu na dobro rodziny.

Dziennik Wschodni sugeruje, że wydarzenia w mieszkaniu czteroosobowej rodziny mogły być konsekwencją egzorcyzmów i powołują się na relacje sąsiadów, którzy mówią o wydarzeniach na jednej z mszy gdzie ksiądz przestrzegał młodzież przed okultyzmem i opowiadał o sytuacji pewnej nastolatki nad którą ostatnio odprawiał bezskutecznie egzorcyzmy.

Dziennikarze innych mediów ustalili, że rodzina w przeszłości korzystała z usług egzorcysty a jak podaje portal egzorcyzmy.katolik.pl na terenie archidiecezji lubelskiej pracuje aktualnie trzech egzorcystów, którzy regularnie organizują msze o zdrowie duszy.

źródło: Dziennik Wschodni

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.