Lubisz seks i marihuanę? Koniecznie przeczytaj!

Lubisz seks i marihuanę? Koniecznie przeczytaj! Źródło: źródło: pixabay.com

W powszechnej opinii popularne jest przekonanie, że marihuana obniża popęd seksualny. Szczególnie destrukcyjnie ma działać na mężczyzn, którzy po jej zażywaniu mają cierpieć na impotencję i znacznie obniżone libido. Postanowili zbadać to naukowcy z Uniwersytetu Stanford w Kalifornii. Wyniki ich badań wywróciły wszystko do góry nogami.

Przekonanie, że marihuana upośledza funkcje seksualne u ludzi, popiera masa ludzi na całym świecie. Nawet naukowcy, często bardzo uznani, opowiadają się za tym przeświadczeniem. Amerykańscy badacze postanowili jednak poddać tę tezę sprawdzeniu, gdyż założyli, że wcześniej przeprowadzane badania mogły być prowadzone tak, by specjalnie potwierdzić z góry założoną tezę, że marihuana jest zła. Jak się okazało, ich pomysł, by to sprawdzić, był strzałem w dziesiątkę. Wyniki ich badań są bowiem zaskakujące. Okazuje się nie tylko, że palacze marihuany częściej uprawiają seks. Eksperci z Kalifornii potwierdzają także, że zbliżenia palaczy marihuany są znacznie bardziej intensywne i ogólnie przyjemniejsze. Jest więc w rzeczywistości całkiem odwrotnie od tego, jak dotąd sądzono.

Marihuana i seks w liczbach

Kalifornijczycy przebadali w ramach testów 50 tys. osób w wieku 24-45 lat. Wyniki są jednoznaczne - palenie marihuany nie wpływa negatywnie na życie seksualne ludzi. Zarówno sprawność, jak i motywacja są w normalnym stanie, nie podlegają żadnym zmianom. Zmiany następują natomiast w innych kwestiach. Kontakty seksualne u osób zażywających marihuanę są znacznie częstsze i lepsze jakościowo. Wyraźną zmianę w tym zakresie poczuło 24,5% badanych mężczyzn i 14,5% kobiet. Jak mówi Michael Eisenberg, który przewodził grupie naukowców badających wpływ marihuany na życie seksualne jej palaczy, pozytywne zmiany dotyczą wszystkich. Naukowcy wykazali, że nie ma różnicy, kim jesteśmy, gdzie żyjemy, co jemy i jak się czujemy - marihuana polepszy nasze życie łóżkowe. - Ogólny trend, który zaobserwowaliśmy, dotyczył ludzi obu płci i wszystkich ras, grup wiekowych, poziomów wykształcenia, grup dochodowych i religijnych, każdego stanu zdrowia, niezależnie od tego, czy byli małżeństwem, czy byli samotni i czy mają dzieci, czy nie - podkreślił Eisenberg. źródło: rp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News