Loty międzynarodowe wracają. Znamy szczegóły najpopularniejszych linii

Loty międzynarodowe wracają. Znamy szczegóły najpopularniejszych linii Źródło: Pixabay

Na powrót lotów wszyscy czekali bardzo długo. Krajowe połączenia lotnicze działają już od kilku tygodni, przyszedł teraz czas na loty międzynarodowe. Od dzisiaj po raz pierwszy od początku trwania pandemii koronawirusa na niebie zobaczymy samoloty połączeń międzynarodowych. Nie wszyscy przewoźnicy postanowili jednak zacząć latać w czerwcu, inni tną siatki. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja w najpopularniejszych liniach.

Pierwsze loty międzynarodowe wystartowały dzisiaj. Przyglądamy się siatce połączeń u najpopularniejszych w Polsce operatorów, a także restrykcjom, jakie zostały wprowadzone. Okazuje się, że nie wszystkie kraje otwierają swoje granice dla Polaków, konieczne więc okazały się cięcia w rozkładach. 

Połączenia lotnicze są możliwe od dzisiaj do krajów Unii Europejskiej. Nie wszystkie kraje jednak zdecydowały się otworzyć swoje granice dla Polaków. Nie polecimy między innymi do Rosji, Finlandii, Norwegii, Hiszpanii, na Słowację i Węgry. "Stop" polskim przybyszom mówią także Czarnogóra, Macedonia i Mołdawia. Co z pozostałymi krajami? Przyglądamy się sprawie.

Loty międzynarodowe Ryanair

Najpopularniejszy w Polsce przewoźnik, firma Ryanair, nieprędko planuje wrócić na niebo. Loty wewnątrzkrajowe (z Krakowa do Szczecina i Gdańska oraz z Wrocławia do Gdańska) pojawią się dopiero w siatce połączeń na początku września. Nie lepiej wygląda sytuacja z lotami za granicę.

Ryanair zapowiedział, że na trasy międzynarodowe powróci od lipca. Linia potwierdziła, że od 01.07 ruszy ponad 200 tras z Polski do Europy.
- Cieszymy się z przywrócenia prawie 200 tras z/do Polski już od 1 lipca w ramach naszego letniego rozkładu lotów. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie milionów pasażerów pobudzi gospodarkę i pomoże uratować tysiące miejsc pracy. To także doskonała okazja dla osób, które w związku z anulowaniem wiosennych lotów z powodu pandemii otrzymały vouchery i teraz chciałyby z nich skorzystać - powiedziała Olga Pawlonka, odpowiedzialna za sprzedaż i marketing w Europie Wschodniej.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Loty międzynarodowe poza Europę są w sprzedaży, np. do izraelskiego Tel-Awiwu, jednak nie można w tym momencie zagwarantować, że się one odbędą. Wszystko zależy od ustaleń polskiego rządu z rządzącymi w innych krajach.

WizzAir a loty międzynarodowe

Węgierska linia lotnicza zapewnia, że jest od dawna gotowa do poderwania swoich samolotów. Przewoźnik zapewnia, że loty ruszają od dzisiaj. W momencie publikacji tego artykuł na FlightRadarze zaobserwowaliśmy m.in samoloty z Lublina do Eindhoven czy z Katowic na Teneryfę w różowych barwach przewoźnika.

LOT lata? Wyprzedzają go zachodnie linie

Polskie Linie Lotnicze LOT latają już od 1 czerwca. Póki co wyłącznie na trasach krajowych - między innymi z Warszawy do Lublina, czy z Krakowa do Gdańska. Narodowy przewoźnik nie podał daty, od kiedy chciałby zacząć regularnie operować po niebie Unii Europejskiej. Póki co operator przygotowuje się do otwarcia nowych połączeń, które zapewnią pasażerom dogodną komunikację w Polsce. Chodzi o loty z Rzeszowa do Gdańska oraz z Krakowa do Olsztyna (Mazur).

Do operowania powróciły już linie z Europy Zachodniej. Znad Wisły startują samoloty KLMu i AirFrance, a także te należące do grupy Lufthansy - Austrian Airlines, SWISS czy Brussels Airlines. Dzięki liniom lotniczym z Europy możemy polecieć do Paryża, Amsterdamu, Brukseli, czy Zurychu.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalająca prawda o małżeństwie Grażyny Torbickiej w końcu wyszła na jaw. Tylko najbliżsi wiedzieli

2. Nocna akcja policji na Śląsku. Ksiądz oskarżony o pedofilię

Wiele wskazuje na to, że prywatne linie lotnicze szybko będą chciały odrobić straty wywołane pandemią koronawirusa i miesiącami postojów na płytach lotnisk. Do ostrej konkurencji włączają się także narodowe linie lotnicze krajów z Europy Zachodniej. Niewiele wiadomo co z rejsami organizowanymi przez polskiego operatora PLL LOT. Linia nie wskazuje konkretnej daty. Branża coraz częściej mówi o złej kondycji LOT-u i prawdopodobnym bankructwie tej linii. Czy pogłoski okażą się prawdziwe? Brak powrotu na europejskie trasy i oddanie rynku swojemu największemu rywalowi, czyli Lufthansie może zapowiadać ten czarny scenariusz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 4 ogromne i częste błędy podczas kiszenia ogórków. Lepiej na nie uważaj, bo mogą sporo kosztować
  2. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportu
  3. Policja ścigała motocyklistę z prędkością 110 km/h. Niewiarygodny finał pościgu, szczegóły tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Mało kto wie o dramacie Seweryna Krajewskiego. Stracił 6-letniego synka w okropnych okolicznościach, długo nie mógł dojść do siebie
  5. Przez 6 godzin pozwoliła obcym robić ze swoim ciałem wszystko, co chcieli. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania
  6. Znaki Zodiaku, które posiadają 6 zmysł. Nie dadzą ci się oszukać, nie można nimi manipulować

Źródło: Gazeta.pl/FlightRadar

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News