Loty międzynarodowe zmiany
artgrid.io Danil Rudenko
Klaudia Bochenek - 31 Maja 2020

Właśnie ogłoszono ogromne zmiany. Największe zaczną się już 15 czerwca

Loty międzynarodowe oraz krajowe to kolejny priorytet w temacie znoszenia obostrzeń. LOT miał możliwość zrobić to już 24 maja, jednak spółka zdecydowała, że lepiej jeszcze trochę poczekać. Już jutro w pierwszy rejs wyruszy z Warszawy do Szczecina.

Loty międzynarodowe oraz loty krajowe w dobie epidemii będą wiązać się z wieloma zmianami. Poinformował o nich Michał Fijoł, wiceprezes ds. handlowych w LOT. Najważniejsza i najbardziej przełomowa zmiana zajdzie 15 czerwca.

Ogromne zmiany w samolotach, podróżni mogą się zdziwić

Rząd wyraził zgodę, aby LOT mógł na nowo realizować połączenia krajowe. Z Warszawy polecimy do największej liczby miast: do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry, ale zatwierdzono też rejs z Krakowa do Gdańska. Wiceprezes ds. handlowych w LOT, Michał Fijoł, zaznacza, że na razie nie będą realizowane loty do Katowic ze względu na spore zagrożenie epidemiologiczne. Pasażerów czeka wiele zmian, trzeba się dostosować.

500 plus wielkie zmianyJuż od 1 lipca wielka zmiana w 500 plus. Dotknie wielu rodzin, które nie miały o niej pojęciaCzytaj dalej

- Zachęcamy naszych pasażerów do odprawy online jeszcze przed przyjazdem na lotnisko. Wszędzie będzie ich obowiązywało utrzymanie dystansu przestrzennego, a także noszenie maseczek od wejścia na terminal, a następnie przez cały czas trwania podróży na pokładzie samolotu. [...] Pasażerowie będą siedzieć na pokładzie samolotu na kształt szachownicy - to znaczy, że co drugi fotel będzie zajęty. Ponadto podróżni na swoich fotelach znajdą wodę mineralną oraz słodki poczęstunek - drożdżówkę - mówił Michał Fijoł w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Loty międzynarodowe już wkrótce w zasięgu ręki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michał Wiśniewski matka tragediaMama Wiśniewskiego przerwała milczenie. Wiele osób nie miało pojęcia o wielkiej tragediiCzytaj dalej

Oczywiście nie trzeba wspominać, że maseczki będą obowiązkowe od chwili wejścia na terminal oraz na pokładzie samolotu. Maszyny po każdym locie będą dezynfekowane, a ponadto zostaną wyposażone w filtry HEPA, usuwające z powietrza bakterie i wirusy. Ogromna zmiana dla wszystkich szykuje się jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa już 15 czerwca.

Dzisiaj grzeje:

1. Udało się, media obiegła wiadomość o Jolancie Kwaśniewskiej. Gratulujemy i bijemy brawa
2. Pogoda nas nie rozpieszcza, najzimniejszy maj od 29 lat. Synoptycy mają jeszcze gorsze wieści

15 czerwca ruszą loty międzynarodowe, wszystko oczywiście zależy od sytuacji epidemicznej. Lista krajów zostanie jeszcze uzgodniona oraz podana do publicznej wiadomości - wakacje za granicą w tym roku będą więc możliwe. Oczywiście w tych państwach, gdzie przyrost zachorowań jest już bardzo mały lub pod dostateczną kontrolą. Na dniach przedstawiciele LOT-u oraz rząd zabiorą głos w związku z kolejnymi luzowaniami obostrzeń.

- Pracujemy w taki sposób, aby dwa tygodnie wcześniej przed terminem podróży zakomunikować nowy rozkład. Należy się spodziewać, że na początku czerwca powiemy, gdzie będziemy latać po połowie czerwca - wyjaśnił Michał Fijoł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Naturalne napary ziołowe wspomagające odchudzanie. Warto je wypróbować
  2. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości
  3. Jaką emeryturę dostaje ksiądz? Ujawniamy stawki, zwykli emeryci mogą tylko pomarzyć o stawkach duchownych
  4. Sytuacja jest napięta, każda godzina niesie zagrożenie. Wprowadzono pilny alarm, najgorzej jest na południu
  5. Właśnie ogłoszono ogromne zmiany. Największe zaczną się już 15 czerwca
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

Odkrycie mozaikaKopali w ziemi i nagle usłyszeli dziwny dźwięk. Gdy zobaczyli co znaleźli, zaniemówiliCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News