Na Łotwie zostanie wprowadzony zakaz noszenia w miejscach publicznych burek oraz wszelkiej innej odzieży, która zasłania twarz. Za opracowanie powyższego projektu odpowiedzialne jest łotewskie Ministerstwo Sprawiedliwości.

Według przedstawicielki łotewskiego ministerstwa, prawo nie jest wymierzone bezpośrednio w muzułmanki. Na antenie łotewskiej stacji telewizyjnej LNT kobieta posłużyła się przykładem, że równie niestosownym zachowaniem byłoby gdyby sprzedawca w sklepie był ubrany w hełm, który uniemożliwiałby klientowi zobaczenie jego twarzy i oczu. Według jej słów, nie należy jednak popadać w przesadę i obawiać się, że zakazem zostaną objęci także spawacze, lekarze, czy jakiekolwiek inne grupy zawodowe, które podczas wykonywania swojej pracy muszą korzystać z ochronnych masek. Nowe prawo nie obejmie także motocyklistów, rowerzystów, a także niektórych sportowców.

Łotwa, jak większość państw Unii Europejskiej, zgodziła się przyjąć na terytorium swojego państwa 531 imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy dotrą na terytorium republiki z Włoch i Grecji. Miejscowy rząd przeznaczy na wydatki związane z rozmieszczeniem uchodźców 15 milionów euro. 8,5 miliona z tej sumy pochodzi z budżetu Republiki Łotewskiej, a pozostała kwota przekazana będzie z funduszy unijnych. Przypuszcza się, że uchodźcy zostaną rozmieszczeni na terenie miejscowości Mucenieki, znajdującej się w pobliżu Rygi.

Zgodnie z wynikami ostatniego sondażu aż 78 % mieszkańców Łotwy jest przeciwne przyjmowaniu imigrantów.

źródło: http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2694091

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.