Zamach na brytyjski parlament! Są ciężko ranni, służby w akcji

Zamach na brytyjski parlament! Są ciężko ranni, służby w akcji

Londyn: Z OSTATNIEJ CHWILI! W dzielnicy Westminster w środkowym Londynie właśnie doszło do - jak przekonują świadkowie - zamachu na brytyjski parlament. Mężczyzna z dużą prędkością wjechał samochodem w barierki ochronne przed parlamentem. Jest wielu rannych, jednak szczegóły nie są jeszcze do końca znane.

Londyn zamarł. Około godziny 7:30 czasu lokalnego doszło do ataku na brytyjski parlament, tak przynajmniej twierdzi część naocznych świadków. Mężczyzna jadący srebrnym autem nagle rozpędził się i wbił w barierki ochronne przed Parlamentem. Są ranni, w szczególności piesi. Natychmiastowo na miejsce wezwano karetki pogotowia, jednak do tej pory nie wiadomo, w jakim stanie są poszkodowani ani ilu ich ostatecznie jest.

Londyn: zamach na Parlament!?Uchwycono sprawcę

Sprawcę aresztowano tuż po całym wydarzeniu. Uzbrojone po zęby służby specjalne ewakuowały całą okolicę i otoczyły teren kordonem. Zamknięta została również stacja metra Westminster, która znajduje się obok brytyjskiego parlamentu - Pałacu Westminsterskiego. - Według mnie zrobił to celowo. Jechał z dużą prędkością wprost na barierki. Byłam po drugiej stronie ulicy. Usłyszałam jakiś hałas i czyjś krzyk. Gdy się odwróciła, zobaczyłam rozpędzone, srebrne auto - przyznaje jeden ze świadków, Ewalina Ochab.
Aktualizacja: Służby antyterrorystyczne pracujące na miejscu zdarzenia potwierdziły, że był to atak terrorystyczny! Na razie jednak nie ujawniono czy i jaka organizacja za nim stoi. Z kolei służby ratownicze poinformowały, że rannych jest co najmniej kilka osób, z czego dwoje z nich zostało przewiezionych do szpitala. Wiadomo teraz, że pojazd nie miał tablic rejestracyjnych z przodu. To pierwsze takiego typu zdarzenie od wielu miesięcy, kiedy Europę zachodnią nawiedzały ciągłe ataki terrorystyczne. W Wielkiej Brytanii nadal obowiązuje przedostatni poziom alarmu antyterrorystycznego, który jest ogłaszany w przypadkach, gdy atak terrorystyczny jest bardzo prawdopodobny. londyn Londyn, służby zatrzymały sprawcę zdarzenia (zaznacozny w kółku) Cała okolica zdarzenia jest odcięta od świata. Na miejscu pracują jednostki antyterrorystyczne  1. Nie żyje jedna z największych gwiazd Klanu. Koszmarne informacje
  2. Zagraniczne media dostrzegły zagrożenie, które Polacy przeoczyli. Oto plan PiS
  3. Błaszczak przekroczył granice. Jest skończony, będzie dymisja
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu