Zamach na brytyjski parlament! Są ciężko ranni, służby w akcji

Zamach na brytyjski parlament! Są ciężko ranni, służby w akcji

Londyn: Z OSTATNIEJ CHWILI! W dzielnicy Westminster w środkowym Londynie właśnie doszło do - jak przekonują świadkowie - zamachu na brytyjski parlament. Mężczyzna z dużą prędkością wjechał samochodem w barierki ochronne przed parlamentem. Jest wielu rannych, jednak szczegóły nie są jeszcze do końca znane.

Londyn zamarł. Około godziny 7:30 czasu lokalnego doszło do ataku na brytyjski parlament, tak przynajmniej twierdzi część naocznych świadków. Mężczyzna jadący srebrnym autem nagle rozpędził się i wbił w barierki ochronne przed Parlamentem. Są ranni, w szczególności piesi. Natychmiastowo na miejsce wezwano karetki pogotowia, jednak do tej pory nie wiadomo, w jakim stanie są poszkodowani ani ilu ich ostatecznie jest.

Londyn: zamach na Parlament!?Uchwycono sprawcę

Sprawcę aresztowano tuż po całym wydarzeniu. Uzbrojone po zęby służby specjalne ewakuowały całą okolicę i otoczyły teren kordonem. Zamknięta została również stacja metra Westminster, która znajduje się obok brytyjskiego parlamentu - Pałacu Westminsterskiego. - Według mnie zrobił to celowo. Jechał z dużą prędkością wprost na barierki. Byłam po drugiej stronie ulicy. Usłyszałam jakiś hałas i czyjś krzyk. Gdy się odwróciła, zobaczyłam rozpędzone, srebrne auto - przyznaje jeden ze świadków, Ewalina Ochab. Aktualizacja: Służby antyterrorystyczne pracujące na miejscu zdarzenia potwierdziły, że był to atak terrorystyczny! Na razie jednak nie ujawniono czy i jaka organizacja za nim stoi. Z kolei służby ratownicze poinformowały, że rannych jest co najmniej kilka osób, z czego dwoje z nich zostało przewiezionych do szpitala. Wiadomo teraz, że pojazd nie miał tablic rejestracyjnych z przodu. To pierwsze takiego typu zdarzenie od wielu miesięcy, kiedy Europę zachodnią nawiedzały ciągłe ataki terrorystyczne. W Wielkiej Brytanii nadal obowiązuje przedostatni poziom alarmu antyterrorystycznego, który jest ogłaszany w przypadkach, gdy atak terrorystyczny jest bardzo prawdopodobny. londyn Londyn, służby zatrzymały sprawcę zdarzenia (zaznacozny w kółku) Cała okolica zdarzenia jest odcięta od świata. Na miejscu pracują jednostki antyterrorystyczneZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje jedna z największych gwiazd Klanu. Koszmarne informacje
  2. Zagraniczne media dostrzegły zagrożenie, które Polacy przeoczyli. Oto plan PiS
  3. Błaszczak przekroczył granice. Jest skończony, będzie dymisja
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News