Lombard oburzony, że KOD wykorzystał ich piosenkę. „Manifestują haniebne hasła”

Lombard oburzony, że KOD wykorzystał ich piosenkę. „Manifestują haniebne hasła”

Zespół Lombard na swoim profilu na Facebooku wyraził oburzenie wykorzystaniem przez poznański KOD ich utworu pt. „Przeżyj to sam” bez wiedzy i zgody artystów. Lombard uważa, że demokracja w Polsce nie jest zagrożona, a hasła wykrzykiwane na manifestacjach KOD są haniebne. Komitet Obrony Demokracji wydał oświadczenie, w którym przeprosił muzyków Lombardu.

Jesteśmy patriotami. Losy naszego kraju nie są nam obojętne. Dlatego z troską pochylamy się nad tym co w ostatnich dniach dzieje się na polskich ulicach, jednak wciąż nie uważamy iż POLSKA DEMOKRACJA JEST ZAGROŻONA! Odcinając się od haniebnych haseł wykrzykiwanych podczas manifestacji KOD w Polsce, jesteśmy zmuszeni zaprotestować przeciwko użyciu przeboju zespołu Lombard "Przeżyj to sam" w wykonaniu zespołu LOMBARD przez tę organizację. Nie pozwolimy by nasza twórczość była wykorzystywana do skłócania Polaków, podsycania konfliktów, obrażania i pomawiania, tym bardziej w rozgrywkach politycznych. Szukajmy tego co nas łączy, a nie dzieli! - napisali artyści Lombardu na Facebooku.
Wczoraj 12.12.2015 r. w Poznaniu Komitet Obrony Demokracji podczas manifestacji wykorzystał utwór "Przeżyj to sam" w... Posted by Lombard on 13 grudnia 2015
Komitet Obrony Demokracji wystosował specjalne oświadczenie, za pośrednictwem którego przeprosił muzyków za powstałą sytuację. Autorzy oświadczenia napisali w nim m.in., że nie są organizacją antyrządową, tylko „oddolnym ruchem obywatelskim mającym na celu szerzenie idei demokratycznych”. Lombard zamieścił również oświadczenie KOD-u na swojej tablicy na Facebooku. Pełna treść oświadczenia, jakie wystosował zarząd tymczasowy KOD: „KOD wyraża szczere ubolewanie i najmocniej przeprasza członków grupy Lombard za zaistniałą sytuację. Chcemy również poinformować, że KOD nie jest organizacją polityczną lub antyrządową, ale oddolnym ruchem obywatelskim mającym na celu szerzenie idei demokratycznych. Nie współpracujemy na stałe z żadną partią ani ugrupowaniem politycznym, ale także nie odrzucamy współpracy z nikim, komu bliskie są idee demokracji oraz wolności i swobód obywatelskich. Nie jest naszą intencją dzielenie Polaków, a wręcz przeciwnie, chcemy łączyć tych wszystkich, którzy podzielają nasze ideały. Zespół Lombard jest dla nas ikoną polskiej muzyki rockowej. Wielu naszych członków dorastało wraz z zespołem, a ich dzieci wychowały się na Państwa muzyce. Piosenki zespołu Lombard stanowią dla nas wartość samą w sobie i są częścią życia wielu z nas. Zapewne dlatego ktoś niesiony chwilą na naszej manifestacji w Poznaniu pomyślał właśnie o Państwa wielkim przeboju „Przeżyj to sam”. Jest nam naprawdę niezmiernie przykro, że ktoś z naszych członków bez Państwa zgody i porozumienia z tymczasowym zarządem KOD wykorzystał utwór, który jest tak drogi sercu milionów Polek i Polaków. Zapewniamy, że taka sytuacja już nigdy się nie powtórzy. Jednocześnie chcemy poinformować, że wykorzystanie utworu „Przeżyj to sam” zostało zgodnie z obowiązującym prawem zgłoszone od odpowiedniego oddziału Stowarzyszenia ZAiKS. Proszę przyjąć nasze najszczersze przeprosiny i wyrazy ubolewania, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce. Z poważaniem, zarząd tymczasowy i członkowie KOD” Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
ds, źródło: Facebook.com Następny artykuł