Karolina czekała w kolejce 8 godzin, żeby oddać głos, Łukasz 5. Niebywałe sceny pod lokalami wyborczymi

Karolina czekała w kolejce 8 godzin, żeby oddać głos, Łukasz 5. Niebywałe sceny pod lokalami wyborczymi Źródło: Facebook/Ksiądz Łukasz Płaszewski

Lokale wyborcze podczas niedzielnych wyborów prezydenckich w niektórych miejscach pracowały na podwójnych obrotach. W niektórych miejscach ludzie czekali nawet 8 godzin, by oddać swój głos. Nie powstrzymało ich to jednak i nie zrezygnowali, niebywałe sceny pod lokalami wyborczymi.

Lokale wyborcze zmagały się wczoraj z ogromnymi kolejkami, w niektórych miejscach wyborcy godzinami oczekiwali na moment, gdy będą mogli oddać swój głos. 8-godzinne oczekiwanie nie zniechęciło ich jednak i dzielnie czekali na moment, w którym będą mogli podejść do urn wyborczych. Nieprawdopodobne sceny.

Niesamowite kolejki przed lokalami wyborczymi, niektórzy czekali nawet 8 godzin

Karolina czekała w kolejce aż 8 godzin, by móc oddać swój głos podczas niedzielnych wyborów prezydenckich. Nic nie było jednak w stanie jej powstrzymać, nawet doskwierający upał. Jak wyznaje serwisowi Wirtualna Polska, wszyscy wzajemnie się wspierali w oczekiwaniu, Polacy za granicą wykazali się olbrzymią mobilizacją.

Karolina Urbańska, która jest autorką bloga Pociąg do świata, zanim w ogóle miała możliwość stanąć w kolejce, by oddać swój głos, musiała pokonać 110 km. Gdy pojawiła się ok. godziny 11 pod konsulatem w Splicie, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Kolejka kończyła się aż dwie ulice dalej. Jak wyznaje kobieta, na początku myślała, że to żart. 

Gdy dotarło do niej, że kolejka naprawdę jest niesamowicie długa, była wzruszona. Kobieta wyznała, że dumą napawał ją fakt, tak ogromnej mobilizacji Polaków. Warunki były ciężkie, doskwierał upał, w dodatku kolejka posuwała się bardzo wolno. To jednak nie sprawiło, że ludzie rezygnowali, kilka osób zdecydowało się na powrót w późniejszych godzinach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Choć pojawiła się panika, czy wszystkim uda się zagłosować, pani z konsulatu uspokoiła, że każdy z pewnością będzie mógł oddać swój głos. W tej samej kolejce stał ksiądz Łukasz Płaszewski, który wyznał, że w kolejce stanął około godziny 20, wskutek czego udało mu się zagłosować dopiero o 1 w nocy. 

Dzisiaj grzeje: 1. PKW podała ostateczne wyniki ze 100% komisji wyborczych. Wiadomo, kto wygrał

2. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.

Nawet po godzinie 21, kiedy były znane już pierwszy sondażowe wyniki, nikt nie zrezygnował. Atmosfera nieco się zmieniła, nie doszło jednak do żadnych zamieszek, ani okrzyków entuzjazmu czy smutku. Ksiądz dodał również, że jest bardzo zadowolony, że wszystkim udało się wytrwać i zagłosować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Żyła został zastąpiony przez nowego mężczyznę? Jego była żona pokazała zdjęcie, które sugeruje bardzo wiele (FOTO)
  2. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
  3. Niesłychane, w jakim stroju Anna Mucha poszła głosować. Nawet fani zaniemówili, przesadziła?
  4. Nikt nie spodziewał się po Krystynie Jandzie podobnej reakcji. Chodzi o wybory, przesadziła?
  5. Andrzej Duda nie wytrzymał. Po ogłoszeniu wyników wypalił do mikrofonu dziennikarza mocne słowa
  6. Hanna Lis skomentowała wyniki wyborów. Gwiazda w mocnych słowach o Szymonie Hołowni i Władysławie Kosiniaku-Kamyszu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News