Nieprawdopodobne sceny przed lokalami wyborczymi w Polsce. Dzisiaj zapisze się w historii?

Nieprawdopodobne sceny przed lokalami wyborczymi w Polsce. Dzisiaj zapisze się w historii? Źródło: Jakub Kaminski/East News

Wybory prezydenckie, które odbywają się w bieżącym roku, wyglądają zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. W związku z pandemią pojawiło się wiele nowych zasad. Głosy oddajemy w maseczkach po zdezynfekowaniu dłoni. Lokal wyborczy może przyjąć ograniczoną liczbę osób w tym samym czasie. Wszystko to sprawia, że przed lokalami wyborczymi dochodzi do nieprawdopodobnych scen.

Lokal wyborczy w każdym miejscu w Polsce czynny jest dzisiaj od godziny 7:00 do 21:00. Ze względu na wprowadzenie zasad reżimu sanitarnego w wielu miastach przed lokalami wyborczymi tworzą się długie kolejki. W sieci pojawiają się nieprawdopodobne informacje na temat tego, jak długo trzeba czekać, by oddać głos na jednego z dwóch kandydatów. 

Lokal wyborczy w Krakowie. Już od otwarcia pojawiła się kolejka

W Krakowie przed szkołą podstawową nr 40 na Ruczaju chętni do głosowania ustawiali się w kolejce już przed godziną 7:00, by jak najszybciej wypełnić swój obywatelski obowiązek. Mieszkańcy Krakowa, oczekujący na wejście mieli na sobie maseczki ochronne, wiele osób założyło rękawiczki. W kolejce znajdowało się około stu osób, wszyscy zachowywali bezpieczny dystans. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, seniorzy podchodzili do urn wyborczych jako pierwsi. 

Dlaczego mieszkańcy krakowskiego Ruczaju tak wcześnie pojawili się w lokalach wyborczych? Część z osób w kolejce wyznała, że woli oddać swój głos rano, żeby uniknąć kolejek, które mogą pojawić się przed zamknięciem lokali wyborczych. - Codziennie wcześnie rano wyprowadzam psa. Dzisiaj przed wyborami też. I teraz obaj idziemy oddać właściwy głos - przekazał pan Tomasz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Seniorzy wstają rano. Lokal wyborczy w Poznaniu przeżywa prawdziwe oblężenie 

Podobna sytuacja ma miejsce w większych miastach w Polsce. W mediach społecznościowych pojawiło się już wiele zdjęć i nagrań, na których widać niekończące się kolejki przed lokalami wyborczymi. Poznaniacy ustawili się w kolejkach przed otwarciem lokali wyborczych. Jak zaznaczyła jedna z mieszkanek, podczas pierwszej tury musiała stać w kolejce ponad 40 minut, więc teraz woli zagłosować wcześniej, by uniknąć największego ruchu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zakończyło się głosowanie Polonii w wyborach prezydenckich. Ogromne zaskoczenie
2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Każdy powinien się z nim zapoznać

- Starsi ludzie po prostu wstają wcześniej. Nawet gdybym chciał pospać dłużej, to mam psa, na poranny spacer i tak trzeba iść. Jak moje dzieci były małe, zawsze ze mną chodziły głosować, uczyły się odpowiedzialności za kraj, za ojczyznę. A teraz moje wnuki, niektóre już pełnoletnie, korzystają z wakacji - polityka ich prawie nie interesuje - przekazał starszy mieszkaniec Poznania. Zapewne fotografie przedstawiające długie kolejki obywateli oczekujących w kolejkach do lokali wyborczych przejdą do historii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Legia Warszawa świętuje mistrzostwo w wyjątkowy sposób. Wszystko wyglądało inaczej niż zawsze, zabawa potrwa do rana (WIDEO)
  2. Starła rzodkiewkę i ogórka, a potem dodała ostateczny składnik. Wyszła nieziemsko pyszna surówka, wygrywa prostotą
  3. Pamiętacie "Cudowne lata"? Padniecie, kiedy zobaczycie, jak dzisiaj wygląda Kevin
  4. Smutne sceny w Tatrach. Koń przewrócił się podczas pracy, zatrważająca reakcja dorożkarza
  5. Chłopak z zespołem Downa zaprosił dziewczynę na szkolny bal. Po wszystkim napisała powalające słowa, wszyscy czytali je ze łzami w oczach
  6. Śmierć ukochanej córki, a teraz znów smutna wiadomość. Ewa Bem przeżywa trudne chwile

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News