Zauważyli opuszczoną łódź. Gdy weszli na pokład, ich oczom ukazały się sceny jak z horroru, prawda okazała się straszna

Zauważyli opuszczoną łódź. Gdy weszli na pokład, ich oczom ukazały się sceny jak z horroru, prawda okazała się straszna Źródło: Unsplash/Casey Horner

Dziwnie wyglądająca łódź dobiła do brzegu. Gdy mieszkańcy ją spostrzegli, szybko stwierdzili, że na pokładzie nie ma załogi. Gdy w końcu udało im się do niej dostać, zastali widok jak z horroru.

Mieszkańcy nie sądzili, że ta łódź będzie skrywała straszną tajemnicę. Choć cała sytuacja brzmi jak początek wysokobudżetowego thrillera czy horroru, ta historia wydarzyła się naprawdę. To, co znaleziono na pokładzie, sprawiło, że nawet najtwardsi odwróciliby wzrok z przerażenia.

Łódź bez żywej załogi znaleziona u brzegu

Do incydentu doszło na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Sado, należącej do Japonii. Łódź mierzącą 7,6 metra długości zauważono jeszcze w piątek, ale na przeprowadzenie akcji zdecydowano się w sobotę. Gdy dostano się na pokład, zastano widok jak z horroru. Na pojeździe znaleziono szczątki pięciu osób oraz dwie odcięte ludzkie głowy.

Na razie nie podano informacji, czy ciała były zdekapitowane czy też znalezione głowy należały do kogoś innego. Wiadomo jednak, że były w zaawansowanym stanie rozkładu. Z części ciał zostały jedynie szkielety, to też ustalono, że łódź musiała od bardzo dawna dryfować po tych wodach.

Prawdopodobnie byli to uchodźcy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W śledztwie udało się wykazać, że napisy na jednej z burt są wykonane w języku koreańskim. Ma to potwierdzać hipotezę, że łodzią mogli uciekać obywatele Korei Północnej, którzy uciekali przed reżimem Kim Dzong Una. Dosyć często dochodzi do ucieczek z totalitarnego kraju, właśnie drogą morską.

Dzisiaj grzeje: 1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
2. Przyjaciółka z "Rancza" opublikowała zdjęcie Królikowskiego. Widok wyciska łzy z oczu, słowa przeszywają serce

Jak poinformował członek straży przybrzeżnej, Kei Chinen, to już drugie tego typu znalezisko w tym miesiącu. Dosyć często w tych okolicach znajdowane są łodzie z uchodźcami z Korei Północnej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jej nogi są w pełni sprawne, a mimo to porusza się na wózku. Od lat szuka lekarza, który uczyni z niej osobę niepełnosprawną
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Podchodzi do bezdomnego psa i robi rzecz, która nie mieści się w głowie. Nie wiedziała, że wszystko się nagrywa
  4. Przez lekarza niechcący zgwałcili swoje dziecko. Teraz ostrzegają innych rodziców
  5. Tego już za wiele, Hanna Lis jest wściekła. W ostrych słowach skomentowała zachowanie pracodawcy męża

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News