Niepokojące doniesienia z Łodzi. Kobieta mogła zarazić innych, nawet o tym nie wiedząc

Niepokojące doniesienia z Łodzi. Kobieta mogła zarazić innych, nawet o tym nie wiedząc Źródło: pixabay aangq26

Łódź to miasto, gdzie według danych dostępnych na rządowych stronach, znajdują się 32 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w jednym z miejskich tramwajów.

Łódź jest aglomeracją miejską, a więc miejscem gdzie szczególnie ważne jest przestrzeganie zaleceń o ograniczeniu wyjść do miejsc publicznych. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na pozostanie w domu.

Łódź przeżyła chwilę grozy

Łódź pełna jest mieszkańców, którzy pomimo trwającej społecznej kwarantanny zmuszeni są do przemieszczania się po mieście w celu załatwienia najpilniejszych spraw, których nie można odłożyć w czasie. Do tej grupy zaliczają się także osoby, które zaoferowały swoją pomoc, na przykład przy robieniu zakupów, dla osób znajdujących się w grupie szczególnego ryzyka w przypadku zarażenia koronawirusem. Korzystający z tramwaju numer 15 przeżyli niemały szok, kiedy kobieta, która z nimi podróżowała oznajmiła współpasażerom, że istnieje możliwość, iż jest nosicielką niebezpiecznego wirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kobieta postawiła służby na nogi

Według ustaleń "Expressu Ilustrowanego" tramwaj znajdował się w okolicach ulicy Kilińskiego, kiedy jedna z kobiet znajdujących się w środku wagonu wstała i oznajmiła, że nie czuje się najlepiej i istnieje ryzyko, że jest zainfekowana wirusem. Łącznie w pojeździe przebywało 13 pasażerów, a maszynista, który znajdował się w wydzielonej strefie i nie miał kontaktu z kobietą, postanowił zmienić kurs i zatrzymać się na torze wyłączonym z ruchu. Natychmiast wezwano także odpowiednie służby, aby jak najszybciej zająć się zaistniała sytuacją i nie pozwolić, aby Łódź zalała fala zachorowań w momencie, kiedy zakażony pasażer opuściłby tramwaj bez kontroli.

Dzisiaj grzeje: 1. Szkoły zamknięte znacznie dłużej? Poznaliśmy konkretną datę

2. Ojciec umierał w szpitalu. Gdy córka przyszła go odwiedzić, przed salą zobaczyła tajemniczą postać

Wciąż nowe informacje

Pasażerowie, którzy podróżowali razem z kobietą odmówili opuszczenia tramwaju, po tym jak poinformowano ich, iż była ona wcześniej badana na obecność koronawirusa, wynik jednak okazał się ujemny. Zdecydowali się na to po czasie, w okolicach godziny 13. Według danych Ministerstwa Zdrowia na terenie województwa łódzkiego znajdują się obecnie 42 osoby zarażone COVID-19. Dane są na bieżąco aktualizowane i można dotrzeć do nich, wchodząc na rządowe strony. Jednocześnie sanepid nadal prosi o to, aby ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych w dużych skupiskach ludzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO poinformowało, ile tak naprawdę wraca się do zdrowia po zakażeniu koronawirusem. Straszne
  2. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  3. Lawinowy wzrost zachorowań na koronawirusa. Właśnie znacznie powiększyła się liczba zakażonych
  4. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  5. Przez 10 godzin walczyli o jego życie. Niestety, 41-latek zmarł pomimo starań ratowników
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: WP Wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News