Katastrofa pod Łodzią. Właśnie ujawniono porażające szczegóły, jest inaczej, niż wszyscy myśleli

Katastrofa pod Łodzią. Właśnie ujawniono porażające szczegóły, jest inaczej, niż wszyscy myśleli Źródło: Koło PZW "Rogów"/Facebook

Łódź. Nikt nie spodziewał się, że taka będzie odpowiedź, na jedno z najważniejszych pytań, jakie zadawali sobie mieszkańcy w Rogowie pod Łodzią. Właśnie ujawniono porażający szczegół. Wiele osób spodziewało się, czegoś zupełnie innego.

Zaledwie dwa tygodnie temu doszło do katastrofy ekologicznej w Rogowie pod Łodzią. Jak podawały media w kraju - tysiące metrów sześciennych substancji ropopochodnej zatruły zalew na rzece Mordze. Wiadomo już, że doszło do wycieku, który zanieczyścił wodę. Przyczyny tego zdarzenia mogą okazać się inne, niż dotychczas zakładano. 

Katastrofa ekologiczna W Rogowie pod Łodzią

Wędkarze, którzy przebywali przy zbiorniku wodnym na rzece Mordze, zauważyli na wodzie dziwne, oleiste plamy. Mieszkańcy pobliskich miejscowości wiedzieli, że w pobliżu zbiornika przebiega rurociąg Płock - Koluszki, więc od razu domyślili się, to właśnie z niego najprawdopodobniej pochodzi substancja. Nie pomylili się. 

Jak wynikało z pierwszych ustaleń policji, za wyciek odpowiedzialni są nieznani sprawcy, którzy wykonali odwiert w pobliskim rurociągu. Mieli oni regularnie kraść paliwo z rurociągu. Natychmiast po wykryciu nielegalnego odwiertu w rurociągu, wstrzymana została dystrybucja paliwa i rozpoczęła się akcja specjalistów od oczyszczania wody. Po dwóch tygodniach od katastrofy ekologicznej, sprawcy odwiertu nadal nie zostali odnalezieni, ale wiadomo już, w jaki sposób ropa przedostała się do wody. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Łódź. To nie złodzieje doprowadzili do katastrofy ekologicznej?

Okazuje się, że to wcale nie złodzieje spowodowali wyciek ropy. Co więcej, to znowu wędkarze dociekli prawdy na temat zdarzenia, kiedy niedaleko odwiertu odnaleźli zniszczone przez burzę drzewo. To właśnie w miejscu, w którym przewróciło po ono po uderzeniu pioruna, powstał wyciek z rurociągu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. 17-miesięczne dziecko zaatakowane przez psa. Nie udało się go uratować

- Prawdopodobnie prąd z wyładowania atmosferycznego rozszedł się po ziemi, przebiegł po stalowym przewodzie i doprowadził do jego pęknięcia. W ten sposób ropa z rurociągu wypłynęła i wsiąkła w grunt - zaznaczył wędkarz i gospodarz zalewu Adam Biernat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wybory prezydenckie do powtórki? Sytuacja jest poważna, Wojciech Hermaliński zdradza szczegóły
  5. Zmieniły się wyniki wyborów. Tuż po godzinie 2:00 w nocy napłynęły rezultaty late poll
  6. W nocy Andrzej Duda opublikował przekaz od swojej żony. Nie przebierała w słowach

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News