Lody to jeden z ulubionych deserów.
Pixabay StockSnap
Jakub Kossakowski - 23 Maja 2020

Uwielbiasz jeść lody? Mogą mieć fatalny wpływ na organizm, zwłaszcza niektóre osoby muszą z nich zrezygnować

W czasie ciepłych dni nic tak nie cieszy jak fantastyczne lody. Zimny deser oprócz zachwytu smakiem potrafi dać ukojenie w postaci zbawiennego chłodu. Należy jednak wiedzieć, że mogą mieć one negatywny wpływ na nasz organizm. Niektórzy powinni rozważyć, czy nie zrezygnować z tych łakoci.

Ciężko znaleźć osobę, dla której lody nie są kuszącą propozycją deserową. Mogą mieć one najróżniejsze formy i mnogość opcji smakowych. To właśnie dzięki temu niemal każdy potrafi znaleźć takie, które najbardziej mu odpowiadają. Niestety, warto przemyśleć swój wybór, ponieważ jedzenie lodów może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

kot się schowałWiększość osób nie wierzy, że na zdjęciu ukrywa się kot. Zagadka dla wyjątkowo spostrzegawczychCzytaj dalej

Jak lody mogą wpłynąć na nasze zdrowie?

Nie da się ukryć, że wszystko to, co jemy odbija się na kondycji naszego organizmu. Nie jest więc zaskakujące, że lody również mają na to wpływ. Mało kto jednak podejrzewał, że ten zimny i słodki deser może stworzyć pewne zagrożenie dla zdrowia. To z pewnością zaskoczy wiele osób.

Lody mogą przybrać najróżniejsze formy. Często gustujemy w owocowych sorbetach, a nawet ciepłych lodach, na które jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis. Okazuje się jednak, że to właśnie najbardziej tradycyjne lody mogą być dla niektórych niebezpieczne. Mowa o lodach na bazie mleka. Jak wpływają one na nasze zdrowie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Porwanie dziecka, porażający finałPorwali ich syna, gdy miał 2 lata. 32 lata później porażająca prawda wyszła na jaw, finał sprawy wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Produkty mleczne i ich wpływ na zdrowie

Nabiał w znacznym stopniu wpływa na nasz organizm. Zjedzenie produktów, które są do niego zaliczane sprawia, że nasz organizm produkuje więcej śluzu. Dotyczy to w szczególności dróg oddechowych. To jest właśnie powodem, dla którego w trakcie przeziębienia czy grypy powinniśmy unikać produktów mlecznych, do których zaliczają się między innymi lody.

W dobie pandemii, którą wywołał koronawirus, tego typu wpływ nabiału na błony śluzowy może stanowić potencjalne zagrożenie. W związku z tym warto rozważyć zrezygnowanie z takiej formy łakoci, jaką są lody na bazie mleka. Jednak nie sam nabiał jest w nich jedynym problemem. Rafinowany cukier, w który obfitują lody również stwarza zagrożenie. Wszystko przez to, że jest on uznawany za produkt sprzyjający stanom zapalnym.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd nagle znosi kolejny uciążliwy zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą

2. Zdjęcie pielęgniarki bez ubrań obiegło cały świat. Teraz wyszło na jaw, co stoi za jej strojem

Takie informacja z pewnością mogą być zaskakujące dla wielu osób. Nie da się ukryć, że zazwyczaj lody uznawane były za sprzyjające infekcjom ze względu na to, że są zimne. W dobie pandemii warto zachować umiar i ograniczyć lub zrezygnować z produktów, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Na szczęście, lody występują w najróżniejszych formach i nie wszystkie są tworzone na bazie mleka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  2. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  3. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość
  4. Zauważyła u córki dziwne, czerwone plamki. Szybko pokryły prawie całe ciało, w szpitalu lekarze załamali ręce
  5. Skandaliczna sytuacja na myjni w polskim mieście. Kobieta zamiast samochodu myła psa, uciekła przed policją
  6. Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w polu

nauczycielka uwiodła uczniaNauczycielka uwiodła i wykorzystała 14-latka. Skandaliczna reakcja wstrząsnęła polską miejscowościąCzytaj dalej

Źródło: Tipy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News