lockdown minister zdrowia Adam Niedzielski
Pixabay Anestiev
Joanna Szwalikowska - 27 Października 2020

Niepokojące słowa ministra zdrowia. Polaków jednak czeka drugi lockdown?

Lockdown w Polsce. Czy czeka nas ponowne zamknięcie w domach i zatrzymanie gospodarki? Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał bardzo niepokojącą dla Polaków wiadomość.

Lockdown. Czy dynamicznie rozwijająca się pandemia koronawirusa sprawi, że po raz kolejny Polacy zostaną zamknięci w domach, a gospodarka zatrzyma się? Minister zdrowia Adam Niedzielski nie pozostawia wątpliwości. Przekazał bardzo ważne dla wszystkich Polaków słowa. Sytuacja jest niepokojąca.

Tragiczne informacje, nie żyje członek rodziny królewskiej. Wielka żałoba w całym krajuTragiczne informacje, nie żyje członek rodziny królewskiej. Wielka żałoba w całym krajuCzytaj dalej

Lockdown w Polsce. Minister zdrowia nie pozostawia wątpliwości

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu nie ustaje. Sytuacja epidemiczna w całym kraju wygląda poważnie. Każdego dnia notujemy już po kilkanaście tysięcy nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia, co napawa niepokojem. Czy znów zostaniemy zamknięci w domach, tak jak miało to miejsce wiosną? Minister zdrowia nie pozostawił wątpliwości.

- Pełen lockdown gospodarki to ostateczność - w poniedziałkowy wieczór zapewniał minister zdrowia Adam Niedzielski. Jednocześnie przyznał jednak, że nie można zupełnie wykluczyć takiej opcji. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie będzie dalej rozwijała się pandemia oraz jaka będzie dynamika zakażeń w ciągu najbliższych dni.

Jak poinformowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia w codziennym raporcie dobowym odnośnie sytuacji epidemicznej w Polsce, w ciągu zeszłej doby przybyło 10 241 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak przyznał mi minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie TVP Info, sytuacja w kraju jest trudna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Czy czeka nas ponowny lockdown, czy może istnieje szansa na to, że sytuacja unormuje się na tyle, by tak drastyczne rozwiązania nie musiały wchodzić w życie? Zdaniem szefa resortu zdrowia, pojawiło się kilka sygnałów świadczących o tym, że wzrost zakażeń będzie nieco wolniejszy niż do tej pory.

- Jest szansa, że przejdziemy z dynamicznego do wolniejszego wzrostu, ale dalej będzie wzrastać - podkreślał Niedzielski. Szansa na to, iż wrócimy do dziennej liczby zakażeń na poziomie sprzed kilku tygodni, to mało prawdopodobny scenariusz. Istnieje jednak możliwość, iż dynamika wzrostu ustabilizuje się.

Jak przyznał minister zdrowia, czarny scenariusz zakłada, iż dojdzie do 20 tysięcy zakażeń dziennie. Tak ogromne liczby wprawiają w niepokój. Czy nasza służba zdrowia będzie w stanie sprostać takiemu przyrostowi? Pozostaje mieć nadzieję, że czarny scenariusz nie spełni się.

- Jestem jednak dobrej myśli. Mamy szansę realizowanie liniowego wzrostu i utrzymania się poniżej 15 tys. zakażeń dziennie - uspokoił minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia na antenie TVP Info został również zapytany o pełny lockdown.

Dzisiaj grzeje:

1. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie

2. TVN przekazał tragiczne informacje, stało się najgorsze. Nie żyje, cała rodzina i bliscy w żałobie

3. Zewsząd dochodzą słowa wsparcia. Beata Kozidrak przerwała milczenie

- Wprowadzamy obostrzenia. Chcemy się obronić przed pełnym lockdownem gospodarczym - powiedział minister. Zupełne zamknięcie gospodarki to krok, który bardzo negatywnie odbije się na naszym kraju i jest jedną z rzeczy, których rząd za wszelką cenę stara się uniknąć. Nie można jednak zupełnie wykluczyć takiego scenariusza.

- Nie mogę powiedzieć, że w pełni wykluczam. Jeśli dynamika będzie rosnąć trzeba będzie się liczyć z najbardziej drastycznymi decyzjami - powiedział minister zdrowia. Dalszy rozwój sytuacji epidemicznej w Polsce jest na bieżąco monitorowany. Rząd będzie na bieżąco rozważał róże decyzje, opierając się o te obserwacje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po 19 latach pożegnała najlepszego przyjaciela. Wzruszające nagranie sprawia, że samemu chce się płakać
  2. Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje Franciszek Wrana, tragedia, "pozostanie w naszej pamięci"
  3. Wjechał w tłum protestujących kobiet, jedną ciągnął 100m. Porażające sceny, karetka na miejscu
  4. Prymas Polski bez skrupułów zaapelował do strajkujących kobiet. Przesadził?
  5. Wiemy, co stanie się w najbliższych dniach w Polsce. Protestujący wprowadzą chaos w całym kraju
  6. Niezwykle smutne odkrycie. Ludzkie śmieci trafiły już na dno Rowu Mariańskiego
  7. Najprostsze i najpyszniejsze na świecie pierogi bez lepienia przygotujesz w kilka minut. Kapitalna receptura
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News