Lockdown może dojść do skutku
unsplash.com Macau Photo Agency
Weronika Wasiak - 20 Października 2020

Lockdown może jednak dojść do skutku? Wypowiedź szefa KPRM pozostawia wiele do myślenia

Ponowny lockdown jednak możliwy? Jeszcze nie tak dawno rząd zapewniał, że "takie rozwiązanie nie wchodzi w grę". Tymczasem szef KPRM przekazał informacje, które pozostawiają wiele do myślenia.

Wiosenny lockdown był trudny pod każdym względem - zarówno dla gospodarki, jaki i Polaków, którzy z dnia na dzień niemal zostali odcięci od świata, a wielu z nich straciło również pracę. Tych kilka tygodni okazało się prawdziwym wstrząsem dla całego społeczeństwa, zatem nic dziwnego, że nikt raczej nie chciałby, by sytuacja się powtórzyła. Obawy jednak zaczęły narastać, gdy spadła na nas druga fala koronawirusa. Czy chociaż władze zapewniały, że nie zamierzają decydować się na kolejny lockdown, Polacy lada moment znów zostaną zamknięci w domach?

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Lockdown jednak dojdzie do skutku? Słowa szefa KPRM nie należą do szczególnie optymistycznych

Zamknięte granice, kina, restauracje, wszelkie miejsca rozrywki, a także szkoły czy urzędy, ponadto surowe ograniczenia i coraz częstsze utraty pracy - tak niestety Polakom kojarzy się wiosna 2020. Obostrzenia złagodzono dopiero latem, co jednak nie oznaczało, że epidemia była w odwrocie (choć takiego zdania był premier Morawiecki) oraz, że gospodarka wróciła do czasu sprzed wirusa. Gorzkie owoce wiosennej izolacji cały kraj zbiera do dziś, dlatego nic dziwnego, że tak wielka jest obawa przed kolejnym lockdownem. Jak przypomina serwis Money.pl, jeszcze nie tak dawno, mimo kilku tysięcy nowych zarażeń na dobę, rząd zapewniał, że powtórka z wiosny nie wchodzi w grę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

- Pewne formy obostrzenia mogą być ponownie wprowadzane. Lockdownu nie da się wprowadzić ponownie, widzimy jakie to są skutki dla gospodarki - mówił w czerwcu ówczesny minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Z kolei w lipcu ówczesna ówczesna wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniała, że rządy przygotowuje się na drugą falę koronawirusa, ale o ponownym lockdownie nie ma nawet mowy.

- Przygotowujemy się na drugą falę epidemii jesienią, ale absolutnie nie dyskutujemy o ponownym lockdownie - mówiła.

Gdy jednak epidemia coraz dynamiczniej zaczęła przybierać na sile, władze zaczęły zdawać się coraz mniej pewne, czy do lockdownu aby na pewno nie dojdzie.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

- Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie dlatego, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać - powiedział w poniedziałek w TVN24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Chociaż przed kilkoma tygodniami politycy wprost zapewniali, że do lockdownu nie dojdzie, a premier Morawiecki wyjaśniał, że rząd zamierza wprowadzić takie restrykcje, by jak najmniej ucierpiała na tym gospodarka, szef KPRM zaznaczył w poniedziałek, że "niedobre jest stanowcze mówienie o tym, co się wydarzy, a co nie".

- Ale dzisiaj mówienie w sposób stanowczy, jednoznaczny, że coś się wydarzy, albo coś się nie wydarzy, wydaje mi się, że jest niedobre, bo sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać nasze działania do jej rozwoju - dodał Dworczyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  7. Na brzuszek pusty, placuszek z kapusty. Przepis bije na głowę placki ziemniaczane, niewiarygodna receptura
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News