Lockdown w Polsce
Pixabay.com icsilviu
Irmina Jach - 11 Listopada 2020

Zaskakujące ustalenia dziennikarzy dot. twardego lockdownu. Wiadomo, co może planować rząd

Lockdown to wizja, której obawiają się Polacy. Mateusz Morawiecki podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej nie krył, że wizja ponownego zamrożenia gospodarki jest bardzo realna. Oznacza to poważne problemy zarówno dla przedsiębiorców, jak i wszystkich obywateli naszego kraju. Teraz pojawiły się nieoficjalne informacje na temat najnowszych planów rządu.

Lockdown może zostać wprowadzony już za kilka dni. Jeśli ogłoszone przed tygodniem obostrzenia nie przyniosą błyskawicznego skutku, Polacy będą musieli przygotować się na najgorsze. Wiemy, jak sytuacja wygląda obecnie.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Lockdown zostanie wprowadzony już wkrótce?

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest obecnie bardzo poważna. Ministerstwo Zdrowia, w ostatnich tygodniach, każdego dnia informuje o co najmniej 20 tysiącach nowych przypadkach zarażeń koronawirusem. We wtorek, 10 listopada, testy dały aż 25 484 pozytywnych wyników. Dzień wcześniej mowa była o 21 tysięcy przypadków. Mimo że to wiele, od soboty, kiedy to wykryto aż 27 tysięcy zakażeń, sytuacja nieco się poprawiła.

Z powodu COVID-19 we wtorek zmarło 330 osób, w tym 269 z powodu współistnienia choroby koronawirusowej z innymi schorzeniami. Pozostałe 61 osób nie miało innych chorób. Do tej pory najwięcej zgonów zanotowano w piątek 6 listopada - poinformowano wówczas o śmierci 445 pacjentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Od ubiegłej soboty, 7 listopada, na terenie całego kraju obowiązują liczne obostrzenia - uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, podobnie jak starsi koledzy, rozpoczęli naukę w trybie zdalnym. Zamknięto instytucje kultury, a także wprowadzono ograniczenia dla obiektów hotelarskich. Rząd oznajmił, że nowe wytyczne są ostatnim krokiem przez wprowadzeniem lockdownu.

Niedawno, podczas jednej z konferencji prasowych Mateusza Morawieckiego, zaprezentowano progi etapów bezpieczeństwa, które będą obowiązywały w zależności od średniej liczby zachorowań na 100 tysięcy osób/7 dni w skali kraju. Lockdown ma zostać ogłoszony, gdy wskaźnik zakażeń przekroczy 70 tygodniowo na 100 tysięcy osób.

Narodowa kwarantanna to scenariusz, którego spełnienia obawiają się wszyscy Polacy. Oznacza ona zarówno problemy w codziennym funkcjonowaniu, jak i poważne straty dla przedsiębiorców, którzy już teraz, pomimo zapowiedzi wsparcia rządowego, drżą o bezpieczeństwo swoich biznesów.

Z najnowszych doniesień wynika, że na ten moment rząd nie planuje zamrożenia gospodarki. Z najnowszych doniesień dziennikarzy Wirtualnej Polski wynika, że Rada Koalicyjna Zjednoczonej Prawicy, która zebrała się we wtorek, miała podjąć decyzję o tym, że narodowa kwarantanna nie zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

Jak poinformował portal, decyzja o lockdownie nie należy wyłącznie do premiera i ministra zdrowia. Mogą zakwestionować lub zaakceptować ją także przedstawiciele partii koalicyjnych - Solidarnej Polski i Porozumienia. Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro mieli stanowczo zaprotestować przeciwko narodowej kwarantannie.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. Radiozet przekazało zatrważającą wiadomość. Sprawdza się najgorszy scenariusz, Polki i Polacy wstrzymali oddech

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

Dziennikarze zaznaczają jednak, że mimo iż nie ma zgody na całkowite zamrożenie gospodatki "jakaś formuła lockdownu społecznego, związanego z ograniczeniem przemieszczania się wyłącznie w celach towarzyskich, już wykluczona nie jest". Ograniczenie kontaktów "pozazawodowych" może zostać wprowadzone w najbliższych dniach.

Piotr Muller odniósł się do doniesień na Twitterze, informując, że wskazania do wprowadzenia lockdownu zostały przedstawione na konferencji Mateusza Morawieckiego i od tamtej pory nic się nie zmieniło. Z jego wypowiedzi wynika jednak, że wizja zamrożenia gospodarki faktycznie się oddala.

Lockdown w Polsce

Źródło: Twitter Piotr Muller

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
  3. Adam Małysz dostał najważniejsze zadanie. Pomagał Polakom, wszystko wyszło przez zdjęcie (FOTO)
  4. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  5. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  6. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  7. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  8. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News