lockdown termin premier
Unsplash Anastasiia Chepinska
Joanna Szwalikowska - 3 Listopada 2020

Nieoficjalnie: premier mówi wprost o "pełnym lockdownie". Wiemy, kiedy ogłosi kolejne obostrzenia

Pytania o lockdown, to jedne z najczęściej pojawiających się w ostatnim czasie. Według nieoficjalnych informacji premier już mówił wprost o takim rozwiązaniu podczas wczorajszego spotkania. Wiemy, kiedy zostaną ogłoszone nowe obostrzenia.

Pełny lockdown, to rozwiązanie, którego, jak mówi rząd, za wszelką cenę chce uniknąć. Czy aby na pewno nie planuje się jednak kolejnych znacznych obostrzeń dla gospodarki? Według nieoficjalnych informacji premier już mówi wprost o zupełnym zamknięciu Polaków w domach.

Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaTragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Premier wprost mówi o pełnym lockdownie. Wiemy, kiedy zostaną ogłoszone nowe obostrzenia

Sytuacja epidemiczna w Polsce z każdym dniem staje się coraz gorsza. Regularnie notujemy kolejne ogromne rekordy nowych zakażeń koronawirusem, natomiast w rządzie trwa spór o to, czy wprowadzić tzw. twardy lockdown, czy też unikać tego rozwiązania.

Jak wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, wprowadzenie pełnego lockdownu oznaczałoby zamknięcie wielu firm oraz straty dla budżetu państwa liczone w miliardach złotych. Rząd więc za wszelką cenę chce tego uniknąć, ponieważ zamknięcie Polaków w domach pogrążyłoby całkowicie gospodarkę.

- Nasz kraj się po tym nie podniesie. I to nie jest perspektywa kilku lat, ale być może nawet kilkudziesięciu. Na lockdown, taki jak mieliśmy wiosną, pozwolić sobie absolutnie nie możemy - mówił jeden z członków rządu, cytowany przez Wirtualną Polskę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Niektórzy eksperci z resortu zdrowia twierdzą, że w tej sytuacji epidemicznej, twardy lockdown jest nieunikniony. Choć premier Mateusz Morawiecki twierdzi, iż za wszelką cenę chce uniknąć zupełnego zamknięcia Polaków w domach, politycy opozycji, którzy wzięli udział w poniedziałkowym spotkaniu w szefem rządu twierdzili, iż wprost mówił on o możliwości podjęcia takiego kroku.

Z pewnością możemy się jednak spodziewać wprowadzenia kolejnych restrykcji, które mają dotyczyć pozazawodowego życia Polaków, informował Jarosław Gowin podczas rozmowy z portalem money.pl. Rządzący widzą również zagrożenie w trwających od ponad tygodnia protestach. Z kolei media bliskie partii rządzącej twierdzą, iż to przeciwnicy rządu fundują Polakom zamknięcie w domach.

- To opozycja nakręca - poprzez zachęcanie do protestów i rozsiewania koronawirusa - zamykanie kolejnych branż, sektorów, działów życia społecznego i gospodarki. To ona spycha miliony ciężko pracujących Polaków ku ekonomicznej przepaści. Później będzie lała krokodyle łzy, ale nie będzie w stanie już zakłamać rzeczywiści. To będzie jej wina - twierdzą publicyści portalu. Zdaniem jednego z członków rządu jest to przygotowanie wyborców PiS do lockdownu oraz próby zrzucenia odpowiedzialności na przeciwników rządu.

Kluczowe decyzje mają zapaść jeszcze w tym tygodniu. Premier może o nich poinformować już w środę lub czwartek

- Koronawirus. Rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia i jest gotowy na lockdown - twierdził jeden z posłów Konfederacji po poniedziałkowym spotkaniu z premierem. Zaproszenie szefa rządu przyjęło PiS oraz PSL oraz Konfederacja.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu

2. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię

3. Premier Morawiecki właśnie przekazał wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

- Premier powiedział, że przygotowani są na różne warianty od pełnego lockdownu - najbardziej prawdopodobnego, który będzie pełniejszy niż ten, który miał miejsce wiosną - do mniej pełnej, pośredniej wersji lockdownu, który - jak to określił premier - jest mało prawdopodobny - mówił Jakub Kulesza, poseł Konfederacji w rozmowie z PAP.

Poseł również twierdził, iż najnowsze obostrzenia mają zostać ogłoszone już w najbliższą środę. Rzecznik rządu w poniedziałek rano zapytany o kwestię lockdownu, twierdził, iż bardzo mało prawdopodobne jest wprowadzenie takich rozwiązań jak wiosną, jak widać, sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna. Wszystkiego dowiemy się jednak zapewne już w tym tygodniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przyprowadził do domu psa, kot wściekł się na sam jego widok. Reakcja nie do opisania, mina zdradza wszystko
  2. Diego Maradona pilnie przewieziony do szpitala. Jego stan nie napawa optymizmem
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. CERT alarmuje. Klienci InPost celem ataków hakerskich. Można stracić wszystkie oszczędności
  7. 27 księży zaapelowało w sprawie wyroku TK. W liście padły mocne słowa na temat decyzji polityków
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News