ŁKS wraca do Ekstraklasy po siedmiu latach! Kibice nie posiadają się z radości

ŁKS wraca do Ekstraklasy po siedmiu latach! Kibice nie posiadają się z radości Źródło: Wikipedia

ŁKS nie był faworytem ekspertów w walce o awans, jednak do samego końca drużyna prowadzona przez Kazimierza Moskala pozostawała w grze o Ekstraklasę. Wczoraj odbył się decydujący mecz z GKS-em Jastrzębie, który miał ostatecznie zadecydować o rozstrzygnięciach na szczycie tabeli.

ŁKS ostatni raz w Ekstraklasie występował w sezonie 2011/2012, choć wielu kibiców może nie pamiętać tamtych rozgrywek. Wówczas łodzianie zameldowali się w lidze po efektownym sezonie na jej zapleczu, jednak już po roku udowodnili, że najwyższa klasa rozgrywkowa nie jest poziomem, do którego pasują. Po roku ogłoszono upadłość klubu i rozpoczęła się powolna odbudowa.

Drużyna wznowiła swoje zmagania w czwartej lidze i krok po kroku stawiała na rozwój, by latem 2018 roku zameldować się w Fortuna 1 Lidze. Nikt nie spodziewał się, że od razu zacznie wygrywać kolejne spotkania i stanie się jednym z pretendentów do walki o awans. Po długiej walce ostatecznie wiemy już, że to właśnie ŁKS po wielu latach gry w niższych ligach wróci do krajowej elity.

ŁKS awansował do Lotto Ekstraklasy

Mało kto mógł spodziewać się przed sezonem, że łodzianie pokażą się z aż tak doskonałej strony. Eksperci typowali, że beniaminek utrzyma się na zapleczu Ekstraklasy, ale nie osiągnie wybitnego wyniku. Nikt nie mógł przewidywać, że drużyna prowadzona przez Kazimierza Moskala, spisze się aż tak dobrze. 

Jeszcze na początku rundy wiosennej było niemal pewne, że awans wywalczy Raków Częstochowa, ale bliżej drugiego miejsca była Stal Mielec. Mowa była również o Sandecji Nowy Sącz. Rewelacyjna seria łodzian sprawiła jednak, że to właśnie oni cieszą się dziś z niewątpliwie olbrzymiego sukcesu.

ŁKS zaskoczył ekspertów

Ostatnie jedenaście spotkań to aż dziewięć spotkań drużyny z Łodzi, w związku z czym zapewnienie sobie drugiego miejsca w tabeli nie stało się niczym dziwnym. Teraz piłkarze z Łodzi mogą zacząć przygotowania do nowego sezonu, który spędzą wśród najlepszych zespołów w kraju. Jeżeli podtrzymają świetną dyspozycję z wiosny, to mogą być jednym z ligowych odkryć.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News