Lista NAZWISK Szyszki wyszła na jaw! Dał pracę ponad 40 krewnym

Lista NAZWISK Szyszki wyszła na jaw! Dał pracę ponad 40 krewnym

Wszyscy wiedzą, że politycy często na wysokie stanowiska zatrudniają albo polecają swoich krewnych. Właśnie wyszła na jaw lista nazwisk Szyszki. Dał pracę około 40 krewnym.

Jan Szyszko został odwołany i musiał opuścić swój resort. Przez dwa lata kierował ministerstwem środowiska i w tym czasie zasłynął walką z kornikiem drukarzem w Puszczy Białowieskiej. Już od dawna jego nazwisko padało w rozmowach, kto będzie do wymiany w rządzie. W końcu tak się stało, że zastąpił go Henryk Kowalczyk. ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz zapytany o dymisję! SZOKUJĄCA reakcja zwaliła dziennikarzy z nóg Oko.press.pl podaje, że przez dwa lata urzędowania były minister zatrudnił w resorcie lub w instytucjach mu podległych prawie 40 osób, które są z nim spokrewnione, lub są jego znajomymi.

Lista nazwisk Szyszki

Na tzw. "liście Szyszki" znajdują się dwie jego córki, Katarzyna Szyszko-Podgórska oraz Patrycja Szyszko, bratanek Piotr Szyszko i zięć ministra Karol Podgórski. Reszta nazwisk prezentuje się tak: ZOBACZ TAKŻE: Będzie się działo! Fanatycy Macierewicza zrobią dziś TO na miesięcznicy Lucjan Bednarz, Magdalena Bodzenta (wcześniej Jaźwiecka), Sebastian Bodzenta – mąż Magdaleny Bodzenty, Andrzej Borowiec, Zofia Chrempińska, Andrzej Deres, ks. Tomasz Duszkiewicz, Izabela Dymitryszyn, Anna Jakubowska, Agata Jojczyk, Leszek Karski, Kazimierz Kujda, Adam Kwiatkowski, Stanisław Majdański, Andrzej Matysiak, Sławomir Mazurek, Krzysztof Melka, Artur Michalski, Mateusz Mroz, Paweł Mucha, Beata Nowosielska, Adam Płaksej, Marek Ryszka, Paweł Sałek, Axel Schwerk, Marek Szary, Joanna Szczepańska, Andrzej Szweda- Lewandowski, Kazimierz Tobolski, Konrad Tomaszewski, Stefan Traczyk, Michał Wiśniewski, Witold Zakościelny, Tomasz Zygmont, Tadeusz Żarski. Źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News