Działaczka Komitetu Obrony Demokracji napisała do Pikio.pl w związku z ostatnim incydentem na pogrzebie Inki. Według kobiety, lider formacji został ukrzyżowany przez prawicowców. Porównuje Mateusza Kijowskiego do Jezusa i przekonuje, że „w nim cała nadzieja na poprawę losu Polski”. Lidera formacji nazywa pieszczotliwie „Mati Kijewem”. 

Poniżej pełna treść listu do redakcji Pikio.pl.

Szanowna Redakcjo Pikio.plPragnę podkreślić, że już na tym etapie boje się żyć w Polsce. Boję się bojówek ONR, boję się PiSowskiego reżimu, boję się nieustannych afer, skandali i dyskryminacji. Jarosław Kaczyński niczym buldożer niszczy instytucje państwowe, a jego brutalni żołdacy biją wszystkich dookoła.

PiS powołuje się na chrześcijaństwo, a nie ma z nim nic wspólnego. Ostatnio Mati Kijew został niemal zlinczowany przez wściekły tłum prawicowców. Był prowadzony między motłochem w furii niczym Jezus podczas drogi krzyżowej. To mocne porównanie, ale symbolicznie można stwierdzić, że Kijew został ukrzyżowany. Człowiek, który jest symbolem walki o demokrację, został poniżony i zaatakowany przez ludzi, dla których on chciał dobrze. Chciał wybawić ich od reżimu niemal dyktatorskiego, a oni skazali go na poniżenie i pobili.

Kijowski to nasz wódz, wielki wojownik o wolność, prawa człowieka i demokrację. On tak jak Jezus walczy pokojowo. Walczy słowem, charyzmą, dobrą nowiną. Nie tak jak te hordy wściekłych prawicowców, które uznają tylko prawo brutalnej siły. Nie mam wątpliwości, że Kijew jest tak oddany idei, że mógłby oddać życie za Trybunał Konstytucyjny. Ale my do tego nie dopuścimy. Nie pozwolimy by przelała się krew naszego lidera. Jesteśmy mu wierni i wiemy, że kiedyś nawet prawica przejrzy na oczy i zobaczy, że PiS rujnuje państwo. Oby nie było już za późno.

Wielcy Polacy nie mogą dziś spać. Trzęsą się im dłonie, zimny pot spływa po skroniach. To wszystko dlatego, że nie potrafią obojętnie przechodzić obok tragedii jaka nawiedziła Polskę. Z drugiej strony, boją się o swoje rodziny i o to, że bicz władzy w końcu ich dosięgnie.

Polska jest dziś rujnowana, choć nie była w ruinie. Oby Kijew poprowadził nas do zwycięstwa. To w nim nadzieja. W nim los Polskiego Narodu. Będziemy iść za Tobą Mati. Miej w sobie siłę, a spijemy ambrozję z pucharu zwycięzców.

 Z wyrazami szacunku, Joanna G., działaczka KOD 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również