List do Błaszczaka o jego ojcu w PRL obiega sieć. Powinni przeczytać go wszyscy Polacy

List do Błaszczaka o jego ojcu w PRL obiega sieć. Powinni przeczytać go wszyscy Polacy Źródło: flickr.com

Mariusz Błaszczak od początku tego roku, czyli od wielkiej rekonstrukcji rządu, zasiada za sterami Ministerstw Obrony Narodowej. Polityk ten, może nie tak zaciekle jak jego poprzednik, ale również często jest atakowany i krytykowany ze względu na uprawianą politykę i decyzje. Jednym z najmocniejszych słów krytyki jest list do Błaszczaka, który obiegł sieć i zrobił zawrotną karierę.

List do Błaszczaka z miejsca stał się hitem internetu, udostępnianym wielokrotnie dalej. List ten napisany został, wedle informacji w nim zamieszczonych, przez Dionizego Sołobodowskiego, pułkownika Wojska Polskiego w rezerwie. Jak czytamy w liście, ten jest emerytowanym oficerem, który w okresie swojej pracy miał styczność z ojcem Mariusza Błaszczaka, Lucjanem Błaszczakiem. Ten, jak wspomina Sołobodowski, był zagorzałym komunistą do tego stopnia, że cały czas nosił na piersi przypinkę z logiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

List do Błaszczaka obiega sieć

Treść listu obraca się wokół postaci Lucjana Błaszczaka i jego prokomunistycznej postawy. Sołobodowski płynnie przechodzi od kwestii zachowania ojca ministra do pytań, które bezpośrednio stawia Błaszczakowi. Wśród nich można przeczytać m.in. "Czy potępia Pan swojego ojca za służbę „tamtej Ojczyźnie”?", "Czy zamierza Pan odebrać swojemu ojcu emeryturę?". Pułkownik w rezerwie pyta także o działania polityczne Błaszczaka i inne kwestie, jak np. o działania polskich służb ochroniarskich czy aktualne badania Błaszczaka. List do Błaszczaka stał się ogromnym hitem w sieci. Opublikowany na Facebooku został udostępniony już prawie 10 tys. razy. Internauci są wręcz zachwyceni bezpośrednim i twardym tonem, jaki cechuje słowa Dionizego Sołobodowskiego. Bez wątpienia powinni przeczytać go wszyscy Polacy, chociażby po to, by dowiedzieć się o zaskakującej przeszłości Mariusza Błaszczaka. DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ I FILMEM: Treść listu w oryginalnej pisowni: Jestem emerytowanym oficerem Wojska Polskiego (nie żadnego „ludowego”, bo takiego neologizmu nie znajduję w moich dokumentach). Pochodzę z polskiego, szlacheckiego Rodu o tradycjach wojskowych i niepodległościowych. Moi Przodkowie walczyli w Legionach H. Dąbrowskiego oraz w Insurekcji Kościuszkowskiej. Służyłem jednej Ojczyźnie: POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ (PRL), bo innej do wyboru nie było. Służyłem tej Ojczyźnie i przysięgałem temu NARODOWI, która dała wykształcenie, bezpieczeństwo i pracę między innymi naczelnemu inżynierowi Fabryki Samochodów Osobowych, członkowi egzekutywy Komitetu Zakładowego PZPR (a którego miałem możność poznać osobiście w stanie wojennym)
– inż. Lucjanowi Błaszczakowi. Tenże towarzysz, który ostentacyjnie (nawet na fartuchu warsztatowym) na co dzień nosił znaczek PZPR (ja go wbrew zaleceniom ówczesnego mi-stra nie nosiłem), z racji produkcji na potrzeby obronności Państwa (produkcja dla WP oraz MSW) – współpracował jawnie i bez oporów z SB oraz WSW (WSI), bo (chyba) czuł się Patriotą. – rozpoczął. Czy potępia Pan swojego ojca za służbę „tamtej Ojczyźnie”? Czy zamierza Pan zdegradować ojca (porucznika WP) za ten czyn? Czy zamierza Pan odebrać swojemu Ojcu emeryturę? Czy zamierza Pan oddać swój dyplom uzyskany w wyniku bezpłatnych studiów w „tamtej Ojczyźnie”. Czy służył Pan w wojsku, a jeżeli tak: to w jakim? A jeżeli NIE- to co Pan robi na zajmowanym stanowisku?? Czemu ma służyć nadruk na pismach MON: ”Służymy Niepodległej”? Czy zamierza Pan zwrócić pieniążki, jakie „tamta Ojczyzna” łożyła na Pana darmowe przedszkole, szkołę podstawową, szkołę średnia oraz studia? Czy pełne podporządkowanie firm ochroniarskich „chroniących” obiekty wojskowe pod IDF oraz Mossadowi to dowód, że służycie niepodległej? Czy Pan ma aktualne badania lekarskie??? (przedtem wymagane od ministra ON)?? Antoś walnięty o brzozę miał: jedno z Rybnika (oddział zamknięty) i drugie z „Dziekanki” w Gnieźnie… Dionizy Sołobodowski, Pułkownik WP w rezerwie, Warszawa 21.11.2018 r. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Gwiazda "M jak Miłość" zarabia GIGANTYCZNE sumy pieniędzy. Jej zarobki wprawią was w osłupienie!
  2. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  3. Nieoczekiwana dymisja w rządzie PiS. Oficjalny powód: „Względy zdrowotne”
  4. Marek Suski się broni. W aferę wciąga Lewandowskiego
  5. Wiceszef PO ostro atakuje Biedronia. „Do walki z PiS potrzeba twardzieli”
Następny artykuł