Nie przyjęli księdza po kolędzie. Później dostali list, który budzi wściekłość

Nie przyjęli księdza po kolędzie. Później dostali list, który budzi wściekłość Źródło: Wikipedia

List, który w swoich skrzynkach znalazła grupa mieszkańców Żyrardowa, oburzył wielu komentujących. Chociaż parafianie nie chcieli przyjąć księdza podczas kolędy, ten i tak zdecydował się przekazać im specjalne pismo. Sformułowano je w oskarżycielskim, mającym budzić poczucie winy tonie.

List, który trafił do skrzynek osób mieszkających na obszarze parafii pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie, obiegł media społecznościowe. Lokalny ksiądz nie zastanowił się najpewniej nad powodami, które sprawiły, że mieszkańcy konkretnych mieszkań nie przyjęli go po kolędzie. Zamiast tego swoje myśli zawarł w zaskakującym piśmie, zawierającym też specyficzną modlitwę.

List od księdza zadziwił parafian

- Nie potrafiliście przyjąć księdza w czasie trwania kolędy, ulegając medialnej, zaplanowanej, nierozumnej, szkodliwej akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła, autorytetu księdza, wartości, które przyniosła człowiekowi, rodzinie i Polsce cywilizację chrześcijańską. (...) Bóg widzi wasze racje, wasze wybory, motywy działania. Nie chcę z wami dyskutować, niech mi wolno jednak będzie zaproponować wam modlitwę do św. Archanioła Michała na każdy dzień - napisano w liście, który udostępnili na Facebooku przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak czytamy na jednej z katolickich stron internetowych, wspomina modlitwa jest "potężną bronią duchową", a nawet "duchową amunicją", która rzekomo "może skutecznie pomóc w walce z wrogiem". Inni nazywają ją nawet egzorcyzmem, co uzupełnia ton listu wysłanego przez księdza do mieszkańców Żyrardowa.

Komentujący ocenili duchownego bardzo negatywnie

Dzisiaj grzeje: 1. Zostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z Chin
2. Fatalne wiadomości o Pawle Królikowskim, operacja zakończyła się katastrofą. Dramat rodziny dopiero się rozpoczyna

Postawa duchownego spotkała się z ogromną krytyką internautów. Większości komentujących nie spodobał się nie tylko sam list, ale i postawa księdza, w której zabrakło najpewniej refleksji nad rzeczywistymi powodami nieprzyjęcia go przez parafian w swoich domach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Siedzieli w więzieniu za molestowanie nieletniego, ale prawdziwą karę wymierzył im współwięzień. Nie znał litości
  4. Jest siedliskiem bakterii gorszym od klozetu, a wszyscy codziennie dotykają nim do twarzy. Okropność, lepiej tego unikać
  5. Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie ze szpitala w Wuhan. Widać na nim objawy 2019-nCoV, włos jeży się na głowie

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News