Niewiarygodne naklejki na kopertach organizacji UNICEF. "Katoliku, wyrzuć to!"

Niewiarygodne naklejki na kopertach organizacji UNICEF. "Katoliku, wyrzuć to!" Źródło: Facebook/Bartłomiej Morzycki

List, który otrzymał jeden z użytkowników Facebooka, szybko stał się bardzo popularny. Chodzi o naklejkę, która widniała na kopercie. Bulwersujące słowa to "działanie na szkodę fundacji" - czytamy na stronie UNICEF.

List z dziwną naklejką znalazł w swojej skrzynce jeden z darczyńców, który wspiera organizację UNICEF. Postanowił zrobić zdjęcie przesyłce, a następnie opublikował je w sieci. Na zamieszonej na liście naklejce anonimowy autor zachęcał wszystkich, aby nie wspierali organizacji UNICEF, bo jest niekatolicka. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom. Sprawa jednak już została wyjaśniona, a wszystko dzięki szybkiej reakcji mediów i, przede wszystkim, internautów.

List z naklejką zachęcającą katolików, by nie wspierali organizacji UNICEF

UNICEF to organizacja niekatolicka? Według autora naklejki, którą znalazły na swoich przesyłkach setki darczyńców - tak. Z tego powodu nie należy jej rzekomo wspierać. Choć ciężko w to uwierzyć, to jednak rzecz wydarzyła się naprawdę, co potwierdziły w internecie setki osób, które także otrzymały podobne koperty. Media nagłośniły sprawę tajemniczych naklejek z treścią "Katoliku, wyrzuć to. Fundacja niekatolicka", dzięki czemu szybko udało się ustalić, kto jest ich autorem.

Serwis FAKT24 dotarł do firmy Speedmail, która zajmuje się wysyłką listów i paczek organizacji UNICEF. Okazało się, że to właśnie jeden z pracowników stoi za przylepianiem naklejek do listów. Firma zachowała się jednak wzorowo i natychmiast po ustaleniu osoby odpowiedzialnej za ten, bądź co bądź, karalny z mocy prawa czyn, zwolniła ją w trybie natychmiastowym.

 - Firma nie akceptuje żadnych przejawów zachowań ksenofobicznych - mówi w rozmowie z FAKT24 Beata Dybka (reprezentująca firmę Speedmail).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN
2. Mąż wymaga, by codziennie stroiła się jak na bal. Nigdy nie zapomni, jak upokorzył ją przy znajomych

Sprawa ta rozpoczęła jednak w sieci dyskusję, która trwa do teraz. Czy faktycznie UNICEF jest niekatolicki? Organizacja jest tolerancyjna dla wszystkich wierzeń i nie utożsamia się z jedną, konkretną religią, jednak to, co robi, jak najbardziej wpisuje się w szeroko pojęte katolickie "miłosierdzie". W końcu firma od lat pomaga m.in. ubogim, chorym i cierpiącym z krajów  Trzeciego Świata. Nazywanie jej więc niekatolicką tylko dlatego, że w zarządzie nie ma księży, jest zdaniem internautów niedorzeczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Noworodek umierał w męczarniach przez dwa dni. Jego katem była 11-latka
  4. Piorunująca sepsa w Polsce! Polsat informuje o straszliwej śmierci
  5. Złe wieści o Muńku Staszczyku. Okropna choroba

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News