Podczas remontu znaleźli list w butelce. Przeczytali i aż pobledli, byli adresatami

Podczas remontu znaleźli list w butelce. Przeczytali i aż pobledli, byli adresatami Źródło: Facebook.com JerzyLukaszWalczak

List w butelce znajdował się w ścianie jednego z polskich dworców. W trakcie remontu dokonano niezwykłego odkrycia, słowa dokumentu wstrząsnęły znalazcami. Zdjęcie trafiło do sieci.

List został wsadzony do butelki i zamurowany w ścianie jednego z polskich dworców. Niesamowitego odkrycia dokonano podczas remontu budynku. Dokument pochodzi z 1941 roku, a jego zdjęcie listu opublikowano w sieci. Jego treść wywołała spore poruszenie wśród okolicznych mieszkańców.

List został napisany w 1941 roku

W czasie remontu poczekalni w budynku dworca kolejowego w wielkopolskich Nowych Skalmierzycach dokonano niezwykłego odkrycia. 3 lipca 2020 roku robotnicy odnaleźli zamurowany w ścianie list w butelce, pochodzący z 1941 roku. Zdjęcie dokumentu opublikował na Facebooku Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Walczak.

- Listy w butelkach pływają nie tylko w morzach. I nie tylko w filmach lub na kartach książek... Życie też pisze czasem niewiarygodne historie. 79 lat przeleżał w butelce niewielki liścik, który odkryli wczoraj  pracownicy zajmujący się remontem poczekalni na naszym dworcu. Przedmiot zamurowano, a więc przy wyciąganiu szkło uległo uszkodzeniu, ale wiadomość nadal można odczytać - napisał polityk.

List został napisany przez dwóch przymusowych robotników hitlerowskiej okupacji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Autorami listu z 1941 roku są dwaj mężczyźni, Jan Karalewski, urodzony 27 stycznia 1902 roku oraz Władysław Sobański, urodzony 13 maja 1900 roku. W czasie hitlerowskiej okupacji byli przymusowymi robotnikami, w liście proszą, by znalazca dokumentu wspomniał o nich i hitlerowskiej niewoli. List jest uszkodzony, jednak wciąż można odczytać jego treść. Niesamowite, że pomyśleli o tym, by zwrócić się z prośbą do potencjanego adresata wiadomości.

- Obaj z Kalisza zamurowaliśmy tę kartkę na pamiątkę. Kto znajdzie tę kartkę, to sobie przypomni hitlerowską wojnę z ludźmi, jak to krzyżaki ludzi wysiedlali - napisali mężczyźni w liście.

Dzisiaj grzeje: 1. Nieoficjalne doniesienia TVP z Warszawy zwalają z nóg. Mieszkańcy drżą z obaw, ujawnili niepokojące kulisy

2. Ważny komunikat Łukasza Szumowskiego. Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?

Pod postem burmistrza Nowych Skalmierzyc pojawiło się wiele komentarzy od lokalnych mieszkańców. Wielu z nich apelowało, by odnaleźć potomków mężczyzn, którzy zostawili wiadomość w butelce dla potomnych. Jerzy Walczak poinformował, że sprawą już zajmuje się lokalny archiwista.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Prezes polskiego klubu aresztowany przez policję. Miał popełnić obrzydliwe przestępstwo, kibice są wściekli
  3. Niebywałe doniesienia brytyjskiej prasy. Meghan Markle ma być w 3. miesiącu ciąży, Harry'emu została tylko modlitwa
  4. Trąba powietrzna zdewastowała niemal całą gminę. Widok zniszczeń zasmuca
  5. Przemek Kossakowski zdradził prawdę o córce Martyny. Kto by pomyślał, nie ma lekko
  6. Elżbieta Słoboda odrzuciła pomoc lekarzy. Aktorka zmarła z dala od domu, Polacy dowiedzieli się dopiero miesiąc później

Źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News