Kukiz’15 opublikował na Facebooku film, na którym poseł Piotr „Liroy” Marzec dyskutuje z politykami pozostałych sejmowych formacji w programie „Kawa na Ławę” w TVN24. Materiał w ciągu kilku godzin zostało odtworzony prawie pół miliona razy. Dlaczego? Widać na nim, że początkowo wyśmiewany Liroy całkiem dobrze radzi sobie w debatach na ważne tematy.

Liroy zaskakuje. Początkowo, przez wielu obserwatorów sceny politycznej nie był traktowany poważnie. Przypominano jego wpadkę w wywiadzie dla TVN24, kiedy to nie znał podstawowych przepisów Konstytucji. Przypominano również jego kontrowersyjne utwory z czasów kariery muzycznej w świecie hip hopu, zaś niektóre media zajmowały się jego rzekomą seks taśmą. Szybko jednak parlamentarzysta zdobył uznanie części pierwotnie niechętnych mu wyborców, którzy początkowo sądzili, że Liroy nie będzie poważnie traktował swojej pracy.

Na plus zapisano mu zakończoną sukcesem walkę o zmianę prawa dotyczącego medycznej marihuany. Poseł rozmawiał ze zwaśnionymi środowiskami w Sejmie i dopiął swego. Teraz nieźle radził sobie z doświadczonymi politykami w studiu TVN24. Według części obserwatorów, wręcz wyróżniał się wśród gości Bogdana Rymanowskiego podczas debaty na temat Trybunału Konstytucji i naruszania ustawy zasadniczej. Abstrahując od poglądów, widać, że poseł ma coś do powiedzenia.

Materiał video poniżej, jeśli film się nie pokaże, należy odświeżyć stronę lub zaktualizować przeglądarkę.

<

Tego materiału nie wolno Wam ominąć! To fragment dzisiejszego występu Piotra Liroy’a Marca, od którego internety aż huczą. Potrójny merytoryczny nokaut: najpierw Liroy wziął się za Martina Schulza, potem Nowoczesną, a na koniec rozłożył na łopatki Sławomira Neumanna i całe PO. Kukiz ’15 dumny ze swojego posła :)A to najczęściej cytowana dziś wypowiedź: „Wychowałem się na ulicy, wśród ludzi, o których większość z was zapomniała. Tam donoszenie na innych wiąże się z jednoznaczną odpowiedzią. Takich rzeczy się nie robi! Wy nie dbacie o interes Polski tylko Brukseli!” (y)

Opublikowany przez Kukiz ’15 na 20 marca 2016

Opublikowany przez Kukiz ’15 na 20 marca 2016

...

Zobacz również