Było o nim cicho, ale teraz wraca z hukiem. Liroy weźmie się za tych oszustów

Było o nim cicho, ale teraz wraca z hukiem. Liroy weźmie się za tych oszustów Źródło: screen/youtube/Rzeczpospolita TV

Liroy sławę zdobył publikując w 1995r. swój pierwszy singiel "Scyzoryk" z którym po dzień dzisiejszy kojarzą go wszyscy Polacy. Potem w mediach o nim ucichło, aż do 2011 r., kiedy rozpoczął swoją karierę polityczną. Teraz powrócił z wielkim hukiem walcząc z nieuczciwymi handlarzami samochodów. 

Liroy przez długi czas znany i rozpoznawany był jako raper, twórca legendarnego singla "Scyzoryk". Łącznie opublikował 7 albumów, ostatni w 2006 r. i na tym skończyła się jego muzyczna kariera. Potem artysta zniknął z mediów i życia publicznego, by powrócić - tym razem do świata polityki - w roku 2011 r. Zaczął wtedy współpracować z Januszem Palikotem, zwłaszcza w kwestii legalizacji marihuany. Cztery lata później dołączył do partii Kukiz'15 i z pierwszego miejsca na ich liście kandydował w wyborach parlamentarnych, jednak został wykluczony z klubu poselskiego już dwa lata później. Teraz wraca na scenę rozpoczynając wojnę z oszustami samochodowymi.

Po dłuższej ciszy, Liroy z hukiem wraca do polityki

Raper tym razem postanowił zorganizować swój powrót z wielkim hukiem. Zaproponował rządowi sposób na rozprawienie się z nieuczciwymi handlarzami samochodów, którzy sprzedają używane auta z ukrytą historią powypadkową. Jak Liroy tłumaczy w interpelacji do Ministerstwa Cyfryzacji, najczęstszą praktyką nieuczciwych handlarzy jest ukrywanie wypadkowej historii konkretnego egzemplarza. Jego zdaniem rozwiązanie tego irytującego problemu jest bardzo proste. - Bazę danych obejmującą szkody posiada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W tej bazie znajduje się historia wszystkich zgłoszonych szkód komunikacyjnych w ramach obowiązkowej polisy OC oraz Auto Casco. Połączenie baz danych z CEP i UFG oraz udostępnienie wypadkowej historii pojazdu przyniosłoby pozytywne skutki społeczne. W ten sposób kierowcy dostaliby do ręki skuteczne narzędzie do ochrony przez oszustami - tłumaczy były członek Kukiz'15. Czy tą prostą sugestią Liroy chce zwrócić uwagę wielkiej polityki na swoją osobę i ponownie wrócić na salony?

Sprzedaż powypadkowych samochodów

Szacuje się, że zaledwie w pierwszej połowie 2018 r. w Polsce wystawionych zostało około 1,3 mln ogłoszeń dotyczących sprzedaży używanych samochodów. Liczba ta robi wrażenie, warto więc podkreślić, że to ponad 175 tys. sztuk więcej, niż w analogicznym okresie roku 2017. Jak określają specjaliści serwisów AAA Auto - jednego z największych sprzedawców samochodów używanych w Europie Środkowej - nawet około 70% z nich może posiadać wady techniczne lub prawne. Oczywiście powszechnie znane są już metody połowicznej ochrony przed takimi pojazdami, jak np. sprawdzenie historii pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów, gdzie po podaniu numeru VIN i daty pierwszej rejestracji pojazdu dostaniemy wszystkie dane łącznie z aktualną polisą OC, jednak sposób Liroya może być nową bronią w walce z oszustami. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. KATASTROFA! Polska właśnie wylatuje z kluczowej europejskiej organizacji
  2. Ujawniono ostatnią, wstrząsającą fotografię zmarłej wczoraj megagwiazdy
  3. Rodzice trójki utopionych dzieci zostali zlinczowani
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News