Poseł Liroy jest w polskiej polityce kontrowersyjną postacią, głównie ze względu na swoją burzliwą przeszłość. Właśnie przygotował ustawę, która uderzy we wszystkich.

Poseł Liroy ma nie tylko kontrowersyjną przeszłość, ale również pomysły i poglądy. Wszyscy kojarzą go głównie z popieraniem legalizacji marihuany, ale teraz wraca z nową, również dyskusyjną ustawą.

Do Sejmu trafił projekt zwiększający ilość polskiej muzyki w radio autorstwa posła Liroya. Ta zmiana w ustawie o radiofonii i telewizji, choć wydaje się być niegroźną modyfikacją, uderzy w nas wszystkich.

Projekt Liroya przewiduje, że 50 procent oferty muzycznej rozgłośni radiowych muszą stanowić utwory polskich twórców i wykonawców. Zgodnie z obowiązującymi obecnie regulacjami polskojęzyczne piosenki mają stanowić 33 proc. całej oferty muzycznej. Nadawcy uważają, że wprowadzenie nowego prawa jest zbędne, a nawet szkodliwe.

Liroy chce wprowadzać zmiany

Projekt ustawy, który złożył Liroy, zakłada również pewne korzyści dla nadawców promujących utwory debiutantów, a połowę oferty stacji radiowych w postaci polskich nagrań mają stanowić utwory stworzone w okresie 5 lat przed rozpowszechnieniem, czyli piosenki nowe.

Poseł uzasadnia swoją nowelizację chęcią ochrony polskiej kultury oraz stworzeniem warunków niedyskryminowanego i równoprawnego dostępu Polaków do dóbr kultury własnej, będącej źródłem tożsamości narodu polskiego.

Tymczasem w obecnej sytuacji, polskim wykonawcom dużo trudniej jest funkcjonować na rynku muzycznym, niż twórcom lub artystom zagranicznym, promowanym przez wielkie globalne koncerny i pozbawione tożsamości kulturowej, nastawione wyłącznie na zyski wytwórnie fonograficzne. (…) Obecne uregulowania prawne sztucznie zatrzymały rozwój polskich wydawców muzycznych. Przedłożony projekt zwiększa udział polskiej muzyki z 33% do 50%. Warto w tym miejscu dodać, że w większości europejskich stacji radiowych promowana jest muzyka rodzima. W niektórych krajach Unii Europejskiej stanowi ona nawet 90 % emitowanych utworów – twierdzi kontrowersyjny polityk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamachowska trafiła do szpitala. Nie wytrzymała
  2. Zamachowski zwierza się tylko jednej kobiecie. Nie jest to Monika
  3. Mąż Zamachowskiej może nie przeżyć. Monika błaga o modlitwę
  4. Dramat Gołębiewskiego. Znowu upadł na dno, nie chce pomocy
  5. Wielka zmiana w rządzie! Jest NOWY minister, to były dziennikarz

Polscy politycy na wzruszających zdjęciach rodzinnych [ZOBACZ!]


Głośne seksafery w polskiej polityce [ZDJĘCIA]

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

Zobacz również