Liroy odchodzi z ruchu Kukiza! „Frakcja alkoholowa”

Liroy odchodzi z ruchu Kukiza! „Frakcja alkoholowa”

Piotr Liroy Marzec tworzy nowe stowarzyszenie i ma opuścić Kukiz'15. W czym „Skuteczni”, bo tak nazywa się ugrupowanie, będą członkowie nowego stowarzyszenia? Według złośliwych, w spożywaniu alkoholu.

Jak ustaliły media, Piotr Liroy Marzec tworząc nowe stowarzyszenie ma przygotowywać grunt pod odejście z Kukiz'15, w którym jest w poważnym sporze z liderem, Pawłem Kukizem. Za Liroyem ma iść spora grupa posłów Kukiza, którzy w raperze widzą nowego i bardziej merytorycznego lidera.

Doświadczenie polityczne, jakie dzięki obecności w Sejmie zdobył raper, pozwoliło mu na założenie nowego stowarzyszenia. W jego skład wchodzić by mieli członkowie tzw. „frakcji alkoholowej” jak mówi się o oddanej Liroyowi grupie.

- Tak się utarło mówić, bo naradzają się w sejmowym barku „Za kratą”, racząc się drinkami – mówi jeden z posłów Kukiza.

Wśród osób popierających Liroya jest Maciej Maciejowski, wiceprezes „Skutecznych” wyrzucony z partii m.in. za nazwanie byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego (64 l.) „bydlęciem”. Maciejowski twierdzi, że o określaniu Liroya i jego zwolenników „frakcją alkoholową”, nigdy nie słyszał.

Liroy zaskoczył sceptyków swoją aktywnością polityczną w ostatnich miesiącach. Niewielu spodziewać się mogło, że raper uczestniczyć będzie w prawie 95% głosowań tej kadencji sejmu. To nie wszystko. Liroy jest wiceprzewodniczącym Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej, przynależy do komisji kultury i środków przekazu oraz komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii.

Rzecznik ugrupowania Kukiz'15, Jakub Kulesza, stara się zaprzeczyć doniesieniom o rozłamie w partii. Biorąc jednak pod uwagę doniesienia o konflikcie między Liroyem a Kukizem, które pojawiają się w ostatnich tygodniach, rozłam jest możliwą opcją.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News