Piotr Liroy Marzec w niedzielnym wydaniu programu „Kawa na Ławę” w TVN24, w kontekście ewentualnego rozłamu w jego ugrupowaniu, oświadczył, że „tak łatwo wam z nami nie pójdzie”. Muzyk zapewnił, że nic nie jest w stanie zniszczyć Kukiz’15.

W „Kawa na Ławę” zaproszeni goście dyskutowali m.in. na temat ostatniej afery taśmowej z udziałem Pawła Kukiza. Na upublicznionych nagraniach lider Kukiz’15 w bardzo ostrych słowach wypowiadał się na temat Artura Zawiszy i skrajnych skrzydeł Ruchu Narodowego.

Po nagłośnieniu sprawy przez media z klubu Kukiz’15 odszedł lider Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki jednak pozostali posłowie RN zasiadający w klubie Kukiza zbuntowali się i pozostali u boku rockmana.

 – Kelnerzy mocno się trzymają. Przysłowiowi kelnerzy nagrywają taśmy i będą je wykorzystywać. W Kukiza wbija się klin, ale może też być wrzucony tam granat – powiedział Adam Szejnfeld z PO

Politykowi Platformy wtórował Krzysztof Hetman z PSL, który stwierdził, że „Paweł Kukiz to jest jeden wielki populizm, na żadnym populizmie nikt nie przetrwał, i Kukiz też nie przetrwa”.

Z kolei przedstawiciele Nowoczesnej i Kancelarii Prezydenta zgodnie stwierdzili, że na ujawnieniu „taśm Kukiza” najbardziej ucierpiał Ruch Narodowy, ponieważ nie odciął się od zawartych w nich zarzutach Kukiza o skrajny antysemityzm wśród narodowców.

Piotr Liroy Marzec zapewnił jednak, że ani „taśmy Kukiza”, ani żadna inna sztucznie wywołana afera nie spowoduje rozłamu w jego ugrupowaniu.

 – Łączy nas dobro RP. Możemy być w lewo, w prawo, wierzącymi, niewierzącymi, ale dobro RP jest dla nas nadrzędne. Wielokrotnie Paweł był posądzany o antysemityzm – okazało się, że ma kręgosłup taki jak należy – powiedział Liroy.

 – Pamiętajcie, że jako nieliczni w Sejmie lubimy się bić i tak łatwo wam z nami nie pójdzie. Nie rozpadniemy się przez najbliższe 40 lat – przekonywał poseł Kukiz’15.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: kawa na ławę w tvn24

...

Zobacz również