Liroy napisał list do Kaczyńskiego. "To SKANDAL!"

Liroy napisał list do Kaczyńskiego. "To SKANDAL!" Źródło: fot. flickr / youtube.com/kukizarmy

Poseł Piotr Liroy-Marzec poczuł się oburzony słowami wiceministra finansów, Mariana Banasia na temat polskich taksówkarzy. Dlatego też napisał list do Jarosława Kaczyńskiego.

Liroy uznał za skandaliczną odpowiedź wiceministra na jego interpelację odnośnie do funkcjonowania na polskim rynku korporacji Uber. Zdaniem posła, Banaś podważył uczciwość polskich taksówkarzy.

 - Nie można też nie wziąć pod uwagę okoliczności, że zapotrzebowanie na takie alternatywne usługi przewozowe wynika w pewnym stopniu z nieprawidłowości przy wykonywaniu usług przez taksówkarzy (niewłączanie taksometru, brak kas fiskalnych, zawyżanie cen za przejazd) - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Oburzony poseł postanowił napisać list do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Przypomniał w nim, że taksówkarze stanowili ważną część elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. Teraz, jak pisze Liroy, poczuli się obrażeni słowami wiceministra.

 - Wielu taksówkarzy stwierdziło wprost, że dotychczas w wyborach popierało PiS i często namawiało do tego swoich pasażerów. Po piśmie ministra Banasia czują się znieważeni przez Pańską formację polityczną jako uczciwi przedsiębiorcy - pisze Liroy.

Zarzut zniewagi to nie jedyne, czym w liście oburza się poseł. Zdaniem Liroya należy również przyjrzeć się relacjom na linii Uber-PiS.

 - Chcąc walczyć z patologiami w życiu publicznym, warto byłoby przyjrzeć się związkom urzędników państwowych i przedstawicieli zbliżonych do PiS think-tanków z korporacją Uber. Mam tu na myśli udział w sponsorowanych przez Ubera eventach, przyjmowanie ekskluzywnych prezentów czy voucherów na darmowe przejazdy” – podsumował Liroy.
Następny artykuł