Liroy idzie na wojnę z Morawieckim. Jest oburzony "kuriozalnym" pomysłem rządu

Liroy idzie na wojnę z Morawieckim. Jest oburzony "kuriozalnym" pomysłem rządu Źródło: źródło; twitter.com/info_prasowa, twitter.com/DoRzeczy_pl

Wicepremier Mateusz Morawiecki dorobił się poważnego przeciwnika. Do grona krytyków "superministra" dołączył bowiem Piotr Liroy-Marzec. Poseł formacji Pawła Kukiza postanowił przyszpilić Morawieckiego i chce wytknąć mu bezzasadność najnowszego pomysłu ministra.

Liroyowi bardzo nie spodobał się najnowszy pomysł Morawieckiego. Ten postanowił bowiem, że parkowanie w centrach miast będzie o wiele droższe. Przez projekt rządu, w centrach postój samochodu będzie kosztował już 9 zł za pierwszą godzinę i o 20% więcej za dwie kolejne. Wprowadzone też mają zostać przymusowe opłaty za parkowanie w weekend.

Projekt ma być odpowiedzią Morawieckiego na zanieczyszczenie powietrza w Polsce. Liroy widzi go jednak jako "kuriozalny" i pyta ile zanieczyszczeń produkuje zaparkowane auto. Poseł Kukiz'15 twierdzi, że rząd PiS idąc w nałożenie wysokich opłat na kierowców, wcale nie zmniejszy zanieczyszczenia powietrza, a jedynie uczyni sobie nową grupę przeciwników.

Zdaniem Liroya, prawdziwym rozwiązaniem problemu byłoby wsparcie Polaków w wymianie starych pieców grzewczych na nowe. Spaliny produkowane przez samochody przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza tylko w 6%. W sprawie rządowego projektu Liroy już wysłał do Morawieckiego oficjalną interpelację.

 - Chciałbym się po prostu dowiedzieć od wicepremiera Morawieckiego, jaka jest prawdziwa przyczyna planowanych podwyżek - podkreśla Liroy-Marzec.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News