Kwitną lipy. Ich kwiaty mają niezwykłe właściwości, z których mało kto zdaje sobie sprawę

Kwitną lipy. Ich kwiaty mają niezwykłe właściwości, z których mało kto zdaje sobie sprawę Źródło: szjeno09190 Pixabay.com

Lipa jest powszechnym widokiem w polskim krajobrazie, dlatego warto wiedzieć o jej niezwykłych właściwościach mogących pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. To właśnie na początku lipca drzewo pokrywa się białymi kwiatami i warto udać się na spacer, by powrócić do domu z dobroczynnym dla naszego organizmu naręczem.

Lipa jest jednym z popularniejszych drzew rosnących nie tylko w przydomowych ogrodach, równie często można spotkać ja w parkach czy przy drogach. Znalezienie drzewa, z którego będziemy mogli zebrać intensywnie pachnące kwiaty nie powinno być trudne. Mało kto zdaje sobie sprawę z ich niezwykłych właściwości.

Obok ciebie rośnie lipa? Warto zerwać i ususzyć jej kwiaty.

Lipa od dawna była doceniana przez nasze mamy i babcie, warto wrócić do ich praktyk i w czasie popołudniowego spaceru wypełnić torbę białymi kwiatami, które właśnie pojawiły się na drzewach. Nie bez powodu suszona lipa jest do znalezienia na aptecznych półkach. Cóż takiego kryje się w niepozornych drobnych kwiatach, które niemal z dnia na dzień pojawiły się na drzewach? Okazuje się, że możemy dzięki nim wspomóc działanie swojego organizmu, dlatego warto narwać kwiatostanu i rozłożyć go chociażby na stole, tak by uległ on ususzeniu. Nie potrzebujesz do tego specjalnej suszarni, ale pamiętaj, aby kwiatów nie zbierać tuż po deszczu, ponieważ wilgoć znacznie utrudni proces suszenia i może prowadzić do gnicia. Jakie plusy możesz wyciągnąć z włączenia do codziennej diety niepozornych kwiatów?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Herbaty, soki, nalewki - to wszystko oferuje nam lipa

Lipa często zaparzana jest w przypadku pojawienia się przeziębienia, a to wszystko dlatego, iż łagodzi bóle gardła i wspomoże odkrztuszanie. To niezawodny i naturalny sposób na wzmocnienie naszego organizmu w trakcie walki z chorobą. Lipa kryje w sobie spore pokłady witaminy C, kwasów organicznych, soli mineralnych, fitostreoli, flawanoidy czy garbniki i olejki eteryczne. Ten niesamowity koktajl naturalnych dobroci sprawia, że nieco osłabiony organizm zyskuje pomoc w walce o lepszą kondycję. Sposobów na ich dostarczenie jest wiele i gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Minister zdrowia ostrzega i zapowiada. Podał termin, kiedy wrócimy do obowiązkowego noszenia maseczek

2. Pierwsze objawy miażdżycy. Nigdy ich nie lekceważcie

Mało kto zdaje sobie sprawę z jej właściwości

Dzięki swoim właściwościom lipa pomoże nam pozbyć się chrypki. Picie naparu z lipy zwiększa również potliwość, a to doceniane jest właśnie przy walce z chorobą, ponieważ to właśnie poprzez pot nasze ciało pozbywa się toksyn. Warto korzystać z sezonowych dobroci oferowanych nam przez Matkę Naturę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niebywały ubiór Rodowicz na zdjęciu z obłędnej kuchni w luksusowej willi, gruba przesada? Wzbudziła wielkie emocje
  2. Kamil Bednarek miał poważny wypadek samochodowy. Wiemy, w jakim stanie jest poszkodowany (FOTO)
  3. 15-letni Kuba pobity na śmierć. Powód, jakim się kierował starszy mężczyzna przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Kamil Bednarek miał wypadek. Auto totalnie zniszczone, nadaje się do kasacji
  5. Na jaw wyszły porażające fakty ws. śmierci Dawida Kosteckiego. 3 dni wcześniej wykonał kluczowy telefon
  6. Andrzej Duda w trakcie debaty powiedział, co myśli o szczepionce na koronawirusa. Jego słowa mocno zaskakują

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News