Jak wynika z opublikowanego przez Uzbekistan Airways komunikatu każdy otyły pasażer przed wejściem na pokład samolotu będzie ważony. Na takie rozwiązanie – jak tłumaczą linie – zdecydowano się ze względów bezpieczeństwa.

Każdy pasażer linii lotniczych z Uzbekistanu cierpiący na otyłość podczas odprawy będzie ważony. Jest to rozwiązanie, które będzie miało główne zastosowanie w przypadku mniejszych samolotów Uzbekistan Airways, gdzie waga „załadunku” odgrywa o wiele większą rolę niż w przypadku dużych samolotów.

To nie pierwszy takie rozwiązanie na świecie. Dwa lata temu samoańskie linie lotnicze wprowadziły taryfikator biletów lotniczych, który jest uzależniony od wagi pasażera. Z kolei takie linie lotnicze jak Air France czy Southwest „zachęcają” otyłych pasażerów do kupna dwóch biletów.

Tak jak w przypadku taryfikatora cen biletu uzależnionego od wagi pasażera tak i w przypadku ważenia otyłych pasażerów pojawiły się protesty organizacji działających na rzecz walki z dyskryminacją osób puszystych. Nic jednak nie zapowiada by samoańskie i uzbekistańskie linie lotnicze zmieniły swoją politykę względem otyłych.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: money.pl

...

Zobacz również