Linie lotnicze będą ważyć otyłych pasażerów
fot. flickr.com
Wiadomości Pikio - 14 Sierpnia 2015

Linie lotnicze będą ważyć otyłych pasażerów

Jak wynika z opublikowanego przez Uzbekistan Airways komunikatu każdy otyły pasażer przed wejściem na pokład samolotu będzie ważony. Na takie rozwiązanie - jak tłumaczą linie - zdecydowano się ze względów bezpieczeństwa.

Każdy pasażer linii lotniczych z Uzbekistanu cierpiący na otyłość podczas odprawy będzie ważony. Jest to rozwiązanie, które będzie miało główne zastosowanie w przypadku mniejszych samolotów Uzbekistan Airways, gdzie waga "załadunku" odgrywa o wiele większą rolę niż w przypadku dużych samolotów. To nie pierwszy takie rozwiązanie na świecie. Dwa lata temu samoańskie linie lotnicze wprowadziły taryfikator biletów lotniczych, który jest uzależniony od wagi pasażera. Z kolei takie linie lotnicze jak Air France czy Southwest "zachęcają" otyłych pasażerów do kupna dwóch biletów. Tak jak w przypadku taryfikatora cen biletu uzależnionego od wagi pasażera tak i w przypadku ważenia otyłych pasażerów pojawiły się protesty organizacji działających na rzecz walki z dyskryminacją osób puszystych. Nic jednak nie zapowiada by samoańskie i uzbekistańskie linie lotnicze zmieniły swoją politykę względem otyłych.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: money.plKażdy pasażer linii lotniczych z Uzbekistanu cierpiący na otyłość podczas odprawy będzie ważony. Jest to rozwiązanie, które będzie miało główne zastosowanie w przypadku mniejszych samolotów Uzbekistan Airways, gdzie waga "załadunku" odgrywa o wiele większą rolę niż w przypadku dużych samolotów. To nie pierwszy takie rozwiązanie na świecie. Dwa lata temu samoańskie linie lotnicze wprowadziły taryfikator biletów lotniczych, który jest uzależniony od wagi pasażera. Z kolei takie linie lotnicze jak Air France czy Southwest "zachęcają" otyłych pasażerów do kupna dwóch biletów. Tak jak w przypadku taryfikatora cen biletu uzależnionego od wagi pasażera tak i w przypadku ważenia otyłych pasażerów pojawiły się protesty organizacji działających na rzecz walki z dyskryminacją osób puszystych. Nic jednak nie zapowiada by samoańskie i uzbekistańskie linie lotnicze zmieniły swoją politykę względem otyłych.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh, źródło: money.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News