Prawdziwa fortuna w Lidlu. Wszystkim opadły szczęki

Prawdziwa fortuna w Lidlu. Wszystkim opadły szczęki Źródło: youtube.com/ Elżbieta Subocz

Lidl zaskoczył wszystkich. Niemiecka sieć dyskontów odnotowała jeden z największych sukcesów w swojej historii. Mimo dużej konkurencji na rynku, w żółto-niebieskich sklepach pojawiły się wielkie pieniądze. Te liczby dają do myślenia.

Lidl to bez wątpienia jedna z największych sieci sklepów działająca na całym świecie. Firma może cieszyć się wielkim sukcesem, który na pewno nie spodoba się konkurencji niemieckich marketów. Jak się bowiem okazuje, w sklepie pojawiła się prawdziwa fortuna, która sprawi, że firma stanie się jeszcze silniejszym graczem na rynku.

Lidl zyskał wielką fortunę. Niesamowite wyniki sprzedaży firmy

O wielkim sukcesie sieci dyskontów poinformowały niemieckie, branżowe media, które zauważyły, że koncern w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odnotował najwyższe zyski w swojej historii. Duża w tym zasługa i polskich oddziałów, które zrobiły rekordowe wyniki. Jak widać, wszystkie akcje promocyjne i przeceny przyniosły w końcu długotrwały rezultat w postaci wzbogacenia się sieci.

- W roku finansowym 2018 Schwarz Group po raz pierwszy w historii osiągnęła roczną sprzedaż netto przekraczającą 100 mld euro. Z tego dwie trzecie przychodów wypracowały zagraniczne oddziały sieci. Sprzedaż online towarów przemysłowych uległa podwojeniu – informuje serwis Lebensmittel Praxis.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rekordowe wyniki zachęcą sklep do jeszcze większych zmian i promocji

Z racji tego, że sieć już teraz może cieszyć się iście rekordowymi wynikami sprzedaży, to w przyszłości zapewne pojawi się coraz więcej promocji i spektakularnych akcji, które zachęcą konsumentów do odwiedzania lokali niemieckiej sieci. Jak wiadomo, sam Lidl planuje teraz wprowadzić opcję sprzedaży online, która może pomóc w pozyskaniu nowych klientów.

- Grupa Schwarz, do której należy Lidl, odnotowała w roku finansowym 2018 sprzedaż netto w wysokości 104,3 mld euro. Rok wcześniej wartość ta wyniosła 96,9 mld euro, co oznacza wzrost o 7,4 proc. Sprzedaż sieci Lidl wzrosła o 8,8 proc., do kwoty 81,2 mld euro. Kaufland odnotował niewielki wzrost o 1,6 proc., do kwoty 22,6 mld euro. W ten sposób grupa umocniła swoją pozycję największego detalisty w Europie – relacjonuje LP International.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska nadal w śpiączce. Jego stan jest bardzo ciężki
  2. Maciej Kurzajewski w żałobie. Ojciec dziennikarza TVP nie żyje
  3. Po 9 latach prokuratura wskazała winnego katastrofy w Smoleńsku. Znamy nazwisko
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. TVN: 44 polskie dzieci jechały na wakacje. Autobus spłonął
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

Źródło: Wiadomości Handlowe

Następny artykuł