W sieci trwa akcja zbierania funduszy na wydanie komiksu „Likwidator kontra Kaczystan”, który będzie opowiadał o walce dobra, czyli tytułowego Likwidatora, ze złem, czyli formacją Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza.

Autorem komiksu jest Ryszard Dąbrowski, rysownik z Białegostoku, który ma już na swoim koncie kilkanaście satyrycznych opowieści rysunkowych traktujących o o. Rydzyku czy Smoleńsku.

Znany z poprzednich wydań komiksu, główny bohater „Likwidator” walczy ze wszystkimi, którzy zagrażają jemu i jego ojczyźnie – z politykami, mafiozami, komunistami, kapitalistami itd. W swojej najnowszej pracy Dąbrowski snuje satyryczną wizję najbliższej przyszłości, w której zamiast demokratycznej Polski funkcjonuje reżim „Kaczystan” rządzony przez koalicję PiS-Kukiz.

Jak na razie dokładne wątki komiksu nie są jeszcze znane jednak po udostępnionej próbce można przepuszczać, że historia „Kaczystanu”, którą przedstawi rysownik będzie kontrowersyjna. W zaprezentowanych próbkach komiksu poznajemy dwa wątki – pierwszy to lustracja „marionetkowej premier Kaczystanu” Beaty Szydło, która zostaje zmuszona do dymisji po tym gdy okazało się, że jeden z jej przodków był żydowskim szewcem. Drugi zaprezentowany wątek to walka katolickich księży, którzy z bronią w ręku starają się obronić „Kaczystan” przed tytułowym bohaterem.

Na chwilę obecną Dąbrowski zebrał już ponad 1 tys. złotych z blisko 9 tysięcy potrzebnych.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również