nfz
fot. wikimedia.org./Adam Nurkiewicz
Wiadomości Pikio - 21 Listopada 2016

Minister Zdrowia podał datę likwidacji NFZ. Radziwiłł: To nie jest trudne zadanie

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas wywiadu w radiowej "Jedynce" przedstawił plan zmian, które będą wprowadzone. Minister przedstawił datę likwidacji NFZ.

Podczas wywiadu Radziwiłł przedstawił datę zlikwidowania Narodowego Funduszu Zdrowia. Zdaniem ministra jest to ważna zmiana, natomiast nie najważniejsza.

- Reforma zdrowia to nie jest jedno trudne zadanie. To jest szereg trudnych zadań. Do likwidacji NFZ ma dojść 1 stycznia 2018 r. i mamy czas, aby ustawę jeszcze dopracować. Moim zdaniem ważniejsze z punktu widzenia pacjenta są dwie ustawy: o funkcjonalnej sieci szpitali i o podstawowej opiece zdrowotnej. Te ustawy wejdą w życie od połowy roku - mówił Radziwiłł.

Ustawy, których wspomina mają są odpowiedzialne między innymi za zmiany w organizacji opieki zdrowotnej. Dzięki nim pacjenci nie będą musieli sami organizować sobie wizyty u specjalisty, zamiast tego będą one z góry ustalane.

Oprócz tego, od pierwszego stycznia przyszłego roku opieka zdrowotna będzie dostępna także dla osób nieubezpieczonych.

Według ministra reforma jest potrzebna, gdyż obecny system nie ma żadnych zalet finansowych. Jego zdaniem wiele osób unika lekarza pierwszego kontaktu, a przez to doprowadzają do powstania powikłań i rozwoju poważnych chorób. W ostatecznym rachunku leczenie jest o wiele droższe dla systemu, który jest zobowiązany do ratowania życia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: money.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News