Polski obrońca pożegna się z ligą francuską. Powrót do kraju możliwy

Polski obrońca pożegna się z ligą francuską. Powrót do kraju możliwy Źródło: YouTube - Legia Warszawa

Ligue 1 nie należy do lig, która obfituje w polskich zawodników. Szansę na występy mają tylko dwaj z nich, w związku z czym mało osób interesuje się zmaganiami na francuskich boiskach. Co ciekawe, liczba ta może jeszcze się zmniejszyć.

Ligue 1 nie cieszy się w naszym kraju wielką popularnością. Nie jest to zupełnie nic dziwnego, bowiem na francuskich boiskach występy Polaków nie przytrafiają się zbyt często. Kiedyś dobrze spisywał się tam Kamil Grosicki, teraz jedynym wyjątkiem jest Kamil Glik, który pozostaje jednym z najważniejszych zawodników AS Monaco. Niewykluczone, że już niebawem żaden Polak nie będzie grał w lidze francuskiej.

Wszystko przez to, że AS Monaco już wkrótce może pożegnać się z Ligue 1. Drużyna nie prezentuje się najlepiej, przegrywa kolejne spotkania i od miejsca spadkowego dzieli ją już tylko jedna pozycja w tabeli. Drugi z Polaków ma inny problem. Wszystko wskazuje na to, że klub nie przedłuży z nim umowy, w związku z czym defensor stanie się niebawem wolnym zawodnikiem.

Polacy nie są znani w Ligue 1

Liga francuska nie jest kojarzona z wybitnymi występami polskich zawodników. Dobrze radzi tam sobie Kamil Glik, a kilka lat temu na przyzwoitym poziomie występował także Igor Lewczuk. Doświadczony obrońca cieszył się z gry w Bordeaux, zdając sobie sprawę, że jest to klub skrojony idealnie pod jego możliwości piłkarskie. Wydawało się, że sam klub również jest zadowolony ze współpracy z Polakiem.

Prawda jest jednak inna. Przez pewien czas Lewczuk rzeczywiście radził sobie dobrze, jednak w tym sezonie zaczął narzekać na liczne kontuzje, w związku z którymi rzadko bywał do dyspozycji trenera Paulo Sousy. Dziś serwis sport.pl podał wiadomość, że były zawodnik m.in. Zawiszy Bydgoszcz i Legii Warszawa nie przedłuży umowy z Bordeaux i zostanie wolnym zawodnikiem.

Ligue 1 może stracić obu Polaków

Wygląda więc na to, że obaj Polacy w tym sezonie mogą ostatecznie pożegnać się z ligą francuską. Oznaczałoby to prawdopodobnie największy spadek zainteresowania w historii Ligue 1 w naszym kraju.

źródło: Sport.pl

Następny artykuł