Już pod koniec stycznia zostaną rozlosowane grupy piłkarskiej Ligi Narodów – nowych rozgrywek, które zastąpią międzynarodowe mecze towarzyskie. Dzięki wysokiej pozycji w rankingu FIFA nasi reprezentanci zmierzą się w niej z najlepszymi drużynami Europy. Biało-Czerwoni stracą w nich jednak jeden ze swoich wielkich atutów.

Nowy turniej będzie dodatkową furtką do awansu dla tych drużyn, którym nie uda się zakwalifikować do wielkich turniejów w ramach eliminacji. Na Polaków w Lidze Narodów czekają takie potęgi jak Hiszpania, Niemcy, Anglia czy Włochy. Biało-Czerwoni nie podejmą jednak znamienitych rywali na PGE Narodowym.

Polacy opuszczają szczęśliwy stadion

W programie Cafe Futbol prezes PZPN Zbigniew Boniek zapowiedział, że Reprezentacja Polski nie będzie rozgrywała meczów w ramach Ligi Narodów na PGE Narodowym w Warszawie.

– Ligi Narodów nie będziemy grali na Stadionie Narodowym. Musimy wybrać, gdzie będziemy rozgrywali te spotkania. W Polsce teoretycznie jest kilka możliwości. To musi być stadion, który ma odpowiednie przestrzenie, skyboxy itp. Największe szanse miałyby Wrocław oraz Gdańsk. Być może też Stadion Śląski – poinformował prezes PZPN-u.

W niedawno zakończonych eliminacjach Mistrzostw Świata 2018 PGE Narodowy był prawdziwą twierdzą polskiej drużyny. Podopieczni Adama Nawałki zgarnęli w Warszawie komplet punktów, co bardzo przybliżyło ich do awansu na rosyjski czempionat. Już niebawem przekonamy się, jak poradzą sobie na innych arenach.

Źródło: polsatsport.pl

Czy to najseksowniejsze polskie bliźniaczki? Robią prawdziwą furorę w świecie fitnessu!

14 gorących partnerek piłkarzy, o których marzy każdy facet [ZDJĘCIA]

Zobacz również