Oburzająca sytuacja w lidze francuskiej. Rasiści doprowadzili do przerwania meczu

Oburzająca sytuacja w lidze francuskiej. Rasiści doprowadzili do przerwania meczu Źródło: Wikimedia Commons

Liga francuska nie cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, jak jeszcze kilka lat temu, gdy grali w niej Polacy. Dziś o tych rozgrywkach jest głośno z powodu skandalicznego zachowania kibiców, którzy pokazali kompletny brak szacunku do rywala.

Liga francuska staje się rozgrywkami, o których mówi się coraz mniej. Wszystko przez dominację bardzo silnego zespołu, jakim jest Paris Saint-Germain. Paryżanom nie jest w stanie dorównać w zasadzie nikt, dlatego od kilku sezonów oglądanie francuskiej piłki nożnej staje się coraz mniej ciekawe. Nie oznacza to, że nie dochodzi tam również do interesujących wydarzeń, które mogą zainteresować sympatyków sportu.

Zachowanie kibiców jest problemem nie tylko francuskich klubów, ale także tych z całego świata. Często możemy spotkać się z agresywną postawą pseudokibiców, przez które dochodzi do skandalicznych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce wczoraj, gdy mecz ligi francuskiej był na ustach kibiców z całego kraju nie przez wydarzenia boiskowe, a przez to, co działo się na trybunach.

Liga francuska może zareagować na piątkowe wydarzenia

Spotkanie pomiędzy zespołami Dijon i Amiens nie zapowiadało się wyjątkowo ciekawie. Oba zespoły zajmują miejsca u dołu tabeli francuskiej Ligue 1 i wciąż jest możliwość, że obie te drużyny pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową. Przez dłuższy czas nic nie zwiastowało jakiegokolwiek ciekawego wydarzenia, jednak wszystko uległo zmianie za sprawą kibiców.

Osoby dopingujące zespół gospodarzy postanowiły skupić się nie na wspieraniu swojego zespołu, lecz na obrażaniu czarnoskórego zawodnika gości, którym był Prince Gouano. Kapitan Amiens musiał radzić sobie z obelgami na tle rasistowskim, a gdy usłyszał je sędzia, natychmiast przerwał spotkanie. Mecz został wznowiony dopiero po kilku minutach, gdy kibole uspokoili się.

Liga francuska może dać Dijon karę

Po krótkim czasie udało się zidentyfikować osoby, które decydowały się na obrażanie zawodnika gości. Materiały zostały przekazane policji, a ta aresztowała kiboli Dijon. Niewykluczone, że już niebawem klub spotka się z karą w związku z zachowaniem swoich kibiców. Organem, który podejmie decyzję w tej sprawie, jest sama liga francuska.

Następny artykuł