Lidl należy do polskiej czołówki, jeżeli chodzi o sieci sklepów. Jego pracownicy bez wątpienia mają pełne ręce roboty, jednak jak wygląda ich sytuacja finansowa?

Lidl na polskim rynku obecny jest już od wielu lat. Przez ten czas na terenie naszego kraju powstały setki sklepów tej marki, która słynie z bardzo odważnych i atrakcyjnych promocji. W Lidlu każdego dnia zakupy robią tysiące, jeżeli nie miliony Polaków, przez co pracownicy, których widujemy w sklepach, mają naprawdę ręce pełne roboty.

Swojego czasu można było usłyszeć o tym, jak traktowani są polscy pracownicy w takich sieciach. Jednak jak ta sytuacja ma się dzisiaj?

Ile Lidl płaci swoim pracownikom?

Okazuje się, że dzisiejsze umowy, które możemy dostać w polskich dyskontach, naprawdę nie należą do złych. Co więcej, często o głowę przebijają inne oferty na rynku pracy. Po pierwsze zazwyczaj jest to umowa o pracę, dzięki czemu nie musimy się martwić o ubezpieczenie zdrowotne, czy nasze składki emerytalne.

Dodatkowo sama pensja stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie, jeżeli chodzi o zawód, który nie wymaga jakiegoś specjalistycznego przeszkolenia, czy wykształcenia. Dla przykładu w sieci sklepów Lidl możemy liczyć na wynagrodzenie w wysokości nawet 2,7 tysiąca złotych, a to nie koniec sposobów stosowanych, aby zachęcić nowych pracowników do składania CV.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie wyrzucaj TEGO! Może ci się przydać...

Pensja to nie wszystko

Jest to kwota znacząco odbiegająca od najniższej krajowej, a nawet od zarobków w zupełnie innych branżach, które wydawać się może, że zarabiają duże kwoty. Jednak patrząc na natłok pracy i jej charakter nie powinny dziwić nikogo decyzje podjęte przez kierownictwo, bo przecież jakoś ludzi trzeba zachęcić do tego, żeby u nas pracowali, a wysoka pensja to jeden z najlepszych sposobów.

 

W ogłoszeniach często zawarte są także informacje o np. specjalnych ubezpieczeniach grupowych, czy prywatnej opiece medycznej, co naprawdę działa na korzyść tych sklepów. Nie dziwi więc fakt że, mimo iż liczba sklepów cały czas rośnie to bez problemu znajdują się osoby chcące tam pracować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Masakra, to jakiś żart”. Widzowie zniesmaczeni decyzją jurorów Top Model
  2. Wielka wojna Biedronki i Lidla z Kaczyńskim! Jest oficjalne oświadczenie sieci
  3. Rząd da swoim podwyżki. Odbierze chorym dzieciom
  4. Znaki zodiaku, które są NIEMOŻLIWIE zazdrosne. Nie da się z nimi żyć
  5. Pitbull nie ma szans na dom? Wszystkie psy zostały adoptowane, tylko nie on

Biedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.