Małe zwycięstwo nad PiS, które wielu ucieszy. Rząd odpuszcza ws. handlu w niedzielę

Małe zwycięstwo nad PiS, które wielu ucieszy. Rząd odpuszcza ws. handlu w niedzielę

Lidl, Rossmann, Biedronka oraz inne sklepu na terenie Polski w związku z wprowadzeniem zakazu handlu są w niedzielę zamykane. Od początku wywołuje to ostre głosy sprzeciwu Polaków. Teraz okazuje się, że odnieśliśmy w tej sprawie małe zwycięstwo, które wiele osób bardzo ucieszy. Wygląda na to, że rząd odpuszcza. 

Lidl, Biedronka, Rossmann oraz niemalże wszystkie sklepy z wyjątkiem Żabki już od dłuższego czasu muszą zamykać swoje sklepy w niedziele niehandlowe. W związku z wprowadzonymi przepisami sprzedaż w ten dzień jest zabroniona, co wywołuje coraz większe słowa oburzenia wśród konsumentów. Wraz z nowym rokiem wprowadzono zaostrzenie przepisów dotyczących zakazu handlu. Rząd zapowiedział również kolejne obostrzenia, teraz jednak okazuje się, że Polacy w końcu odnieśli małe zwycięstwo nad politykami PiS, które z pewnością wiele osób ucieszy. Wygląda na to, że rząd odpuszcza w sprawie zakazu handlu w niedzielę.

Rząd PiS daje za wygraną ws. zakazu handlu w niedzielę

Biuro Analiz Sejmowych przeprowadziło badanie, z którego jasno wynika, że Polacy nie są zadowoleni z zakazu handlu w niedziele. Łącznie aż 68% Polaków o różnych poglądach politycznych twierdzi, że zakaz ten powinien przestać obowiązywać. Jakby tego było mało, zdanie takie podzielają nawet zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości - wśród nich aż 42% zapytanych nie zgadza się z ustanowieniem niedziel niehandlowych. Sejm pracował również nad nowelizacją ustawy, która miała uszczelnić prawo dotyczące funkcjonowania placówek pocztowych. Poseł PiS, Janusz Śniadek będący sprawozdawcą projektu oficjalnie potwierdził, iż prace nad tym projektem zostały czasowo wstrzymane. - Projekt nie będzie procedowany na tym posiedzeniu Sejmu i na lutowym chyba też nie - oświadczył. Wygląda na to, że konsumenci odnieśli małe zwycięstwo nad rządem PiS, który po opublikowaniu wyników najwyraźniej doszedł do wniosku, że w związku ze zbliżającymi się wyborami, lepiej będzie nie denerwować już bardziej Polaków.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lidl, Rossmann, Biedronka i wiele innych sklepów będą otwarte w niedziele?

Ten mały gest daje nadzieję, że być może uda się wywalczyć normalne godziny funkcjonowania marketów również w niedzielę. Klienci największych sklepów, takich jak Lidl czy Biedronka od dawna narzekają, że przez zakaz handlu w niedzielę, sobota jest nie do zniesienia przez kolejki. Nadzieję daje również ostatnia wypowiedź przedstawiciela Polskiej Izby Handlu i Dystrybucji. - Będziemy szli za ciosem i zaproponujemy całkowitą zmianę koncepcji tych przepisów. Zamiast zamykania sklepów w niedziele, niech zatrudnieni tam mają zagwarantowane prawo do co najmniej dwóch wolnych niedziel w miesiącu - mówiła Renata Juszkiewicz w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Rząd zakładał, że wprowadzone zmiany miały być korzystne dla małych sklepów, niestety w ostatnim czasie coraz więcej z nich upada, więc efekt jest odwrotny. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Urzędy nie wyrabiają. Istnieje duża szansa, że nie dostaniesz 500+ w następnym miesiącu
  2. Media brutalnie kpią z Maryli Rodowicz. Wielka Diwa pod ścianą
  3. Poznaliśmy przyszłość Roberta Janowskiego. Fani będą wzruszeni
  4. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  5. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News