Lidl wycofuje popularne produkty. Miłośnicy grillowania nie będą pocieszeni

Lidl wycofuje popularne produkty. Miłośnicy grillowania nie będą pocieszeni Źródło: wikipedia.org/joho345

Lidl podjął decyzję, która dla wielu wielbicieli potraw z grilla będzie bardzo smutna. Wszystkie sklepy zaczynają wycofywać uwielbiane przez Polaków produkty. Wiele osób będzie bardzo zawiedzionych.

Lidl to jeden z ulubionych sklepów polskich konsumentów. Już niedługo sieć może przeżyć prawdziwe oblężenie, gdy na sklepowych półkach pojawi wybór produktów na grilla. Tegoroczne świętowanie sezonu na kiełbaski i kaszanki nie będzie jednak takie samo, jak w poprzednich latach. Zabraknie ważnego elementu.

Lidl wycofuje popularne artykuły. To ważny element niemal każdej imprezy

Chyba każdy, kto choć raz grillował z przyjaciółmi na świeżym powietrzu doskonale wie, co jest niezbędnym elementem takich spotkań. Oprócz smakowitych wędlin, warzyw i piwa to oczywiście plastikowe sztućce i naczynia. Amatorzy imprez w plenerze doskonale wiedzą, że jednorazowe kubeczki, talerzyki oraz widelczyki są wielkim ułatwieniem, jednak już niedługo znikną z każdego Lidla w Polsce.

Sieć ma jednak rozwiązanie dla wielbicieli plastikowych naczyń. Zastąpią je artykuły wykonane z przyjaznych dla środowiska materiałów. Od teraz talerzyki i tacki będą produkowane w 100 procentach z celulozy, a sztućce będą drewniane. Wszystkie produkty będą w pełni biodegradowalne, a co za tym idzie - ekologiczne.

Różnica w cenie między plastikowymi a nowymi artykułami będzie nieznaczna i wyniesie około złotówki od jednego opakowania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmiany mają wyjść klientom na lepsze. Już poczyniono pierwsze kroki

Lidl jakiś czas temu zdecydował się wziąć udział w projekcie, który ma mieć duży wpływ na życie wszystkich klientów. Podpisano zobowiązanie, według którego marka ma zrezygnować z plastiku, który zastąpi innymi tworzywami. Każdy z nich ma być w pełni zdatny do recyklingu.

Sklepy już wprowadziły w życie istotne zmiany na dziale warzyw i owoców. Usunięto plastikowe opakowania, w których były dostępne. Teraz o wiele więcej można kupić na wagę lub zapakowane w ekologiczne, wykonane z celulozy paczki. 

Marka chce pokazać, że nie dba jedynie o własne dochody, ale też o jakość życia swoich klientów oraz o środowisko. Redukcja plastikowych opakowań to z pewnością dobry krok to zmniejszenia ilości śmieci, które przez wiele lat zatruwają wszelkie życie na plancie. 

  1. Dzieci Barbary Brylskiej były całym jej światem. Jedyna córka zmarła tragicznie
  2. Aktorka urodziła bliźnięta w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru

Źródło: Wprost

Następny artykuł