Lidl
Fot. Wikimedia Commons
Wiadomości Pikio - 13 Grudnia 2018

Wstrząsające doniesienia z Lidla! Jak gigant się z tego wytłumaczy?!

Lidl dba o swoich klientów jak mało która sieć na rynku. Ich ciągłe promocje, tematyczne tygodnie oraz różnorodność produktów na wyłączność sprawiły, że sklep może pochwalić się dziś sporym gronem wiernych konsumentów. Niestety, w ostatnim czasie sieć zaliczyła ogromną wtopę. Czy uda im się odzyskać stracone zaufanie?

Lidl jak do tej pory cieszył się dobrą sławą. Dbałość o szczegóły, świeże owoce i warzywa oraz wysokiej jakości sprzęt AGD to tylko niektóre z czynników, dzięki którym niemiecki dyskont podbił serca Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że nad siecią zebrały się ciemne chmury. Konsumenci zaczęli dostrzegać aspekty, o których wcześniej milczano.

Szokujące doniesienia zza zachodniej granicy

Lidl oszukuje swoich klientów? Takie głosy zostały podniesione zaraz po tym, gdy opublikowana została gazetka niemieckiego Lidla. Te same produkty, a ceny zupełnie inne i to na niekorzyść Polaków. W sieci pojawił się ogrom głosów oburzenia, które nie cichnie. Kamieniem niezgody stała się niepozorna wiertarka, która w Polsce kosztuje 349 złotych, a u naszych zachodnich sąsiadów zaledwie 59,99 euro. Po przewalutowaniu różnica w cenie wynosi około 100 złotych. Jest to duża kwota, przez co oburzyło się wiele konsumentów. Uważają oni, że jest to zwykłe oszustwo i żerowanie na Polakach.

Winny jest VAT i opakowania, czyli jak Lidl się tłumaczy

Sieć nie pozostała głucha na padające w ich stronę oskarżenia. Głos w sprawie zabrała Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidl Polska. Kobieta tłumaczy, że na cenę produktu wpływ ma wiele czynników, a te zależne są od kraju, w którym jest sprzedawany.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GrafikaLidl powinien przed tym ostrzegać! Rakotwórcza substancja w jedzeniuCzytaj dalej
- Na kształtowanie się wysokości cen produktów w danym kraju wpływa wiele czynników, w tym m.in. wielkość dokonywanych zamówień u dostawców, koszty transportu i magazynowania, wysokość VAT, akcyzy czy koszt produkcji opakowań (...) Na rynku niemieckim działa ponad 3000 sklepów Lidl, w Polsce natomiast ponad 630. Oznacza to, że Lidl w Niemczech, przy składaniu zamówień u dostawców, posiada blisko pięciokrotnie większą siłę nabywczą, co przekłada się na obniżenie jednostkowych cen produktów - przekonuje rzeczniczka. Kobieta pokreśliła również, że taka sama sytuacja działa również w drugą stronę. W Polsce dostępnych jest wiele produktów, które zagranicą kosztują dużo więcej. - Chcielibyśmy podkreślić, że w sklepach Lidl Polska znaleźć można wiele artykułów przemysłowych, które w Polsce mają niższą cenę niż za granicą. Przykładem z bieżącej oferty może być akumulatorowa szlifierka kątowa, która w Polsce kosztuje 444 zł, w Niemczech 511,7 zł - oświadczyła.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kiedy Jan Paweł II został papieżem? Ten dzień był przełomem dla świata
  2. Mamy zdjęcia z programu Justyny Żyły. Ostra AWANTURA już w pierwszym odcinku!
  3. Nieoczekiwany zwrot akcji po finale Rolnika! W życiu nie uwierzycie, co się stało z tą parą
  4. Fani Barw Szczęścia wstrzymali oddech. Aktor wylądował w więzieniu, to straszne
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Lidl MięsoLidl: Uwaga! Niebezpieczne produkty wycofane ze sprzedażyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News