Jedna z promocji w sieci sklepów LIDL okazała się tragiczna w skutkach dla marki. Teraz UOKiK narzucił na sieć sklepów karę, która kosztować ją będzie 250 tysięcy złotych.

Promocja o nazwie „Absolutna satysfakcja albo zwrot pieniędzy” była jedną z największych porażek w historii sieci sklepów LIDL. Polegała bowiem na tym, że każdy klient miał prawo do zwrotu pieniędzy, jeżeli nie był zadowolony z produktów marki własnej sklepu.

Wystarczyło mieć ze sobą opakowanie po produkcie i paragon. Pudełko mogło nawet być puste, a i tak musieliśmy otrzymać zwrot pieniędzy, jeżeli byliśmy niezadowoleni z jakości produktu.

Klienci bardzo szybko zaczęli wykorzystywać ten fakt i powszechnym stało się, że ludzie robili zakupy na kilkaset złotych i po jakimś czasie, gdy przełożyli produkty do innych opakowań, to wracali do sklepu po swoje pieniądze. Sklepy były zmuszone do przedwczesnego zakończenia promocji, co teraz poskutkowało na nich karę.

LIDL zapłaci klientom za jedną ze swoich promocji

Już po zaledwie po 2 tygodniach cudowna promocja zniknęła ze sklepów wbrew regulaminowi. Niezadowoleni klienci zgłosili się do UOKiK, który tą sprawą zajmował się przez dwa lata.

Teraz zapadła decyzja, że LIDL musi opracować test dla swoich klientów, w którym za osiągnięcie wyniku powyżej 70% otrzymamy bon o wartości 25 złotych. Będzie to nagroda dla pierwszych 10 tysięcy klientów. Łatwo więc obliczyć, że będzie to ich kosztować ćwierć miliona złotych.

Promocja sprzed 2 lat okazała się prawdziwym strzałem w kolano, ponieważ sklepy były zmuszone do zwrotu pieniędzy dla nieuczciwych klientów, a teraz dodatkowo będą musiały podarować swoim klientom łącznie 250 tysięcy złotych. Dodatkowo muszą zorganizować szkolenia dla konsumentów oraz Rzecznika Konsumentów, co niesie dodatkowe koszta. Wygląda na to, że była to najgorsza decyzja w historii firmy.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Pogrzeb Kory. Gdzie i kiedy odbędzie się ceremonia?

PRZECZYTAJ: Bunt w Policji! Nie będą już stać pod Sejmem

PRZECZYTAJ: Dziennikarz Polsatu wywołał mega skandal. Co powiedział policjantowi do ucha?

PRZECZYTAJ: Warszawa! Bestialsko zaatakował psa na ulicy

fot. wikipedia.org
fot. wikimedia.org
fot. geograph.ie

10 cytatów z piosenek Kory, które roztopią najtwardsze serca


Jaki zawód powinieneś wykonywać zgodnie z twoim znakiem zodiaku? [ZDJĘCIA]

źródło: fakt.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.