Lidl słynie z tego, że na sobotę szykuje najlepsze promocje. Dla wielu Polaków jest to dzień wolny od pracy i wtedy robią zakupy na cały tydzień. Sobotni szał zakupów spotęgowany jest niehandlowymi niedzielami. Od kiedy obowiązuje ustawa, Polacy muszą kupować na „zaś”, bowiem w niedzielę supermarkety są pozamykane.

Lidl, mimo postępującej inflacji stale obniża ceny. Dzieje się tak, bowiem niemieckiemu gigantowi przybywa konkurencji w Polsce. Wolny rynek działa tak, że aby zachęcić klienta trzeba obniżyć ceny lub zwiększyć jakość oferty. Najlepiej jedno i drugie. Póki co sieć doskonale gra w tę grę, a zyskują konsumenci.

Niemieccy specjaliści od sprzedaży muszą jednak zachować czujność. Taką samą taktykę, stosuje także Biedronka, która w Polsce zarabia krocie. Co ciekawe, do gry wkroczyła także polska marka – Dino. Polacy wzorują się na Portugalczykach z Jeronimo Martins i ekspresowo doganiają konkurencję. Zdaniem wielu ekspertów już niebawem sieć z polskim kapitałem będzie numerem jeden na rynku. Cały czas na wysokim poziomie konkurencyjności utrzymuje się też Kaufland.

Tymczasem klientów sieci Lidl jutro czeka wielka niespodzianka. W sobotę ceny wielu produktów będą znacznie obniżone. Zarówno spożywczych, jak i pozostałych.

Lidl drastycznie obniża ceny

Polskie brokuły zostały przecenione aż o 40% i będą kosztować jedynie 2, 39 zł/kg. Doskonale nadają się na zdrową zupę lub sałatkę, a trzeba wzmacniać organizm, przed nadchodzącą zimą.

Dla miłośników bardziej konkretnego jedzenia najlepszym wyborem będzie łopatka wieprzowa – tylko 7, 79 zł/kg. Za kilka złotych można ugotować solidny gulasz, czy sos mięsny i polać nim ziemniaczki, kluseczki lub kaszę – co kto lubi.

Kawa marki Green to koszt rzędu 9, 79 za słój. Na uwagę zasługuje także cena tak niezbędnego produktu, jakim jest papier toaletowy. 16 rolek trójwarstwowego Floralys o zapachu rumianku to tylko 10, 99zł. W zwykłym sklepie osiedlowym w takiej cenie kupimy 4-8 rolek.

Aż o 50% taniej będą również cytryny – 3, 99 zł/kg. Za podudzia z kurczaka zapłacimy 4, 99 zł/kg. Dla tych, którzy w sobotę pragną się trochę zrelaksować gigant oferuje owoce morza z belgijskiej czekolady w cenie 7, 99 zł za opakowanie. Dla zwolenników nieco innego relaksu dobrą oferta wydaje się być sześciopak piwa Kasztelan – 1, 99 zł za puszkę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nabici w butelkę? Tak można się rozczarować, kupując w sieci

Jeśli chodzi o produkty niespożywcze, w hicie cenowy mamy luksusową suszarkę z jonizacją za 59, 99 zł. Aż 40 zł taniej niż zwykle będzie kosztowało urządzenie spawalnicze. Za spawarkę zapłacimy 189 złotych. Przeceniona została także kamera samochodowa z wyświetlaczem 3 – zapłacimy za nią 159 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka Seleny Gomez wpadła w szał! Justin Bieber chciał zaszkodzić byłej dziewczynie?!
  2. Mocne oświadczenie Zamachowskiej. Tego się nie spodziewaliśmy
  3. Nauczyciele przywiązali autystycznego chłopca do krzesła! Potworność

Biedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]

Źródło: lidl.pl

Zobacz również

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/